Forum

Kullanıcı Profili y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Profili yüklenemiyor Problemi hk

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
60 Görüntüleme
(@gokhanyasar)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba

Hangi konuya giriyor diye kestiremediğim için "Genel Konular" sekmesine yazdım. Şimdiden ilginiz için tşk ederim. 

Farklı lokasyonlarda ve farklı vlanlarda network ağımız var. bir lokasyon kullanıcılarının pc lerinde "Kullanıcı profili yüklenemiyor" "Kullanıcı profili hizmeti oturum açmadı" hatası veriyor. 5-6 şifre giriminden sonra logon oluyor. Hatta ilginç olanı şirket ağında olmadığı zamanda bu hatayı veriyor.

Bu problem diğer loasyonlarda da olmaya başladı. Domain control, güvenlik ürünleri gibi pek çok case araştırması yaptım. Bir sonuca ulaşamadım

Sizlerin de öneri ve tavsiyelerini dinlemek isterim. Tşk ederim.

Gönderildi : 18/04/2024 09:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, muhtemel TM av kullanıyorsanız ondandır, bir müşterimizde de oldu, case açtılar, logları incelediler, sonra bir güncelleme ile düzeldi. Diğer bir case ise imaj, eğer hepsi aynı imajdan ise sıfır bir makine kurup deneyin, imaj kullanmayın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/04/2024 09:25

(@gokhanyasar)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam çok tşk ederim. Kesinlikle imaj dan kurulmamaktadır. AV ürünümüz Trellix (Mcafee). En son şubat ayında ise XDR güvenlik ürünü kurulmuştu.

Gönderildi : 18/04/2024 09:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda size kolaylıklar, bizim ekipler bir hayli log inceledikten sonra çözmüştü, o zaman siz logları detaylıca inceleyin lütfeni muhtemel profilleri bozan disk olabilir, av olmaz dediniz ama örnek kaldırıp denemediniz sanki? SID çakışması olabilir, bir GPO olabilir, açılışta çalışan ve bir yerlere bağlanmaya çalışan bir şey olabilir, yani böyle bir sorunu forumda zor çözersiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/04/2024 12:24

Paylaş: