Forum

Bazı sitelere hiçbi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Bazı sitelere hiçbir şekilde erişemiyorum. Superonline sorunumu çözemiyor.

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
19 K Görüntüleme
(@AliTascan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Evimde Superonline Fiber internetini kullanıyorum. Son bir aydır (yaklaşık) internette dolaşırken bazı sitelere erişemediğimi farkettim. Bilgisayarımda hiç DNS veya IP ayarı yok ki sıkıntının zaten bilgisayarla değil internetin kendisi ile alakası var. Bazen internette dolaşırken denk geliyor "heralde site çökmüş" deyip geçiyorum. Ama anladım ki site çökmemiş benim internetimde sıkıntı var. Örnek verecek olursak evden bilgisayar veya wifi yolu ile telefondan blockchain.info veya boxofficeturkiye.com (ki bu sadece aklımda kalan, not ettiğim. daha farklı sitelerde denk geliyor ama unutuyorum) sitelerine erişemiyorum. Ama aynı sitelere telefonumun mobil verisi üzerinden girdiğim zaman açılıyor. Superonline'ı aradım söyledim eve gelip modemi değiştiler, sıfır modem taktılar ama yine aynı sorun. Superonline "bizim devletin kısıtladığı siteler haricinde hiçbir siteyi engelleme yetkimiz yok" diyor ama ben bu sitelere giremiyorum. Sizce bunun sebebi ne olabilir yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Sayfa görüntüleri aşağıda:

Gönderildi : 13/02/2018 03:19

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kullandığınız bilgisayarı cep telefonu üzerinden hotspot ile nete çıkararak deneme şansınız varmı peki ?

bilgisayarın kendisi ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.

chrome ve ie üzerinde proxy vb eklenti olmadığından eminseniz

run as administrator şeklinde açtığınız cmd satırına

netsh winsock reset yazıp , komut çalışınca bilgisayarı yeniden başlatarak deneyebilirmisiniz.

Gönderildi : 13/02/2018 11:38

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Ek olarak , modem arayüzüne erişebiliyorsanız open dns ( 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 ) ekleyerek çıkış yapmayı denermisiniz. 

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/02/2018 11:45

(@AliTascan)
Active Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim ama sorun bilgisayarda değil internetin kendisinde. Çünkü telefondan girdiğimde de aynı sorunu yaşıyorum. başka internete bağlandığım zaman açıyor ama kendi evde ki internetimde açılmıyor. Modem sıfır, yeni takıldı. Proxy, vpn, dns ayarı falanda yok.

Gönderildi : 15/02/2018 23:32

(@AliTascan)
Active Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler. dediğinizi denedim ama olmadı malesef

Gönderildi : 15/02/2018 23:34

(@AliTascan)
Active Member
Konu başlatıcı

sorunu bu şekilde göstereyim.

Gönderildi : 15/02/2018 23:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bir arkadaşımda olmuştu, kendilerinde evebeyn denetimi uyguluyorlar.

Böyle bir aptallık var bence bunu netleştirip normal internet paketine geçirilmeyi sağlayın.

Olur olmaz siteleri engelliyorlar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/02/2018 11:31

(@AliTascan)
Active Member
Konu başlatıcı

Güvenli internet ile engellenen sitelerde uyarı çıkıyor ama. Evde küçük çocuklar var paket değişikliği yapamadan çözemez miyiz acaba?

Gönderildi : 16/02/2018 18:09

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Tek çözüm vpn yapmanız chorme üzerinde vpn eklentileri var kullanabilirsiniz ancak bu seferde internetiniz yavaşlıyacaktır.

https://chrome.google.com/webstore/detail/hotspot-shield-elite-vpn/nlbejmccbhkncgokjcmghpfloaajcffj?hl=tr

Gönderildi : 16/02/2018 18:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Filtereleri bazen sorunlu olabiliyor. Güvenli olan siteleri güvensiz yapabiliyor.

En güzeli sınırsız internet kullanıp, çocuklar için ayrı profil oluşturum bunu evebeyn denetimi ile kısmak en mantıklısı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/02/2018 03:05

ilker YILDIZ
(@ilkeryyildiz)
Gönderiler: 2
New Member

Aynı sorun bende var şirket alt yapısı şirketin kendi sitelerine şirket interneti girmiyor sadece diğer bütün internetler giriyor

Gönderildi : 26/03/2021 07:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

İlker bey sizin sorun DNS ile ilgilidir 🙂 Sizin şirket isiminiz ile dns üzerinde aynı isimde zone var ise oraya www A kaydı ekleyin, ip olarak ise şirketinizin gerçek web sunucu ip adresi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2021 13:20

Paylaş: