Forum

Windows 7 Paylaşımd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Paylaşımdaki Klasöre Kot Koyma.......!!!!

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
786 Görüntüleme
(@huseyinkamer)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Windows 7 deki paylaşımdaki klasöre kullanıcı bazlı erişim koyabiliyorum. Windowsun kendi özellikleri arasında mevcut. Peki Erişim koyduğum klasörlere kota koyabiliyor muyuz ? Windowsun kendi özelliklerinde mevcut mu yoksa program ile mi koyuluyor ? Hangi program ? Bilgisi olan varsa yazabilir mi ?

Gönderildi : 08/02/2018 16:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba,

disk üzerinde kullanıcı bazlı kota uygulaması yapabilirsin ancak klasör bazlı sanırım yok. FSRM olsaydı onunla yapılabilirdi. Win7 üzerinde FSRM kurulabiliyor mu araştırabilirsin.

Gönderildi : 08/02/2018 17:26

(@huseyinkamer)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba,

disk üzerinde kullanıcı bazlı kota uygulaması yapabilirsin ancak klasör bazlı sanırım yok. FSRM olsaydı onunla yapılabilirdi. Win7 üzerinde FSRM kurulabiliyor mu araştırabilirsin.

FSRM den biliyorum. Fakat windows 7 uyumlu değil sanırım internetten baya araştırdım. Farklı bir program kullanılabilir mi?

Gönderildi : 09/02/2018 02:42

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

FSRM den biliyorum. Fakat windows 7 uyumlu değil sanırım internetten baya araştırdım. Farklı bir program kullanılabilir mi?

merhaba

fsrm bir sunucu rolü ve client tarafında etkinleştirilememesi normal.

talebiniz ms ürünlerinde windows server ailesinde karşılanabilir veya nas üreticilerini inceleyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2018 03:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Client tarafından bu tarz programlar olabilir ancak genelde bu işlemler sunucu tarafında merkezi klasörlere yapılır.

Kullanıcının kotası kendisine tahsis edilen cihazın sınırları olur genelde.

Pek bir gereksinim olmadığından sadece disk kotası verilebildiğinden böyle bir tool bulamadım nette.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/02/2018 11:41

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Client tarafında böyle bir ayar yada tool olduğunu sanmıyorum bunun için server tarafında File server yada freenas gibi program kurmanız gerekiyor.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2012/07/08/freenas-kurulum-ve-konfigurasyonu.aspx

Gönderildi : 09/02/2018 13:02

Paylaş: