Forum

Etiket Yazıcı Fazla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Etiket Yazıcı Fazla Etiket Çıkartma Problemi

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
23.3 K Görüntüleme
(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , Zebra TLP 2844 yazıcım var. (4 Adet) Etiket boyutunu yazıcı tercihlerinde ayarlamama rağmen 1 etiket tam boy çıkıyor 2. etiketin de yarısı çıkıyor. Sensör ile ilgili bir durum diye düşündüm kalibrasyon yaptım olmadı. Yazıcıyı başka bir bilgisayara taktım orada da kalibre ettim yine aynı problem devam ediyor. [Diğer 3 yazıcıda problem yok ve hepsinin ayarları aynı.]

Not: Kalibrasyonu Yazıcı Tercihleri -> Gelişmiş Kurulum sekmesinden yaptım. Yazıcı üzerindeki buton kırık olduğu için kullanamadım. Bir tel vasıtası ile buton yerinden kalibre etmeye çalıştım da olmadı.

Aynı bilgisayara TSC TDP model bir yazıcı taktım aynı ayarları girdim problemsiz çıktı verdi.

Sorun ne olabilir acaba ?

Az önce Feed buton dan kalibre ettim sorun devam ediyor.

Teşekkürler.

Gönderildi : 04/05/2017 14:08

(@YasinErgene)
Gönderiler: 15
Active Member

Kağıt yırt özelliği aktif midir?
Bende bu yazıcıdan yok ancak eski bir tec b443 var. Kağıt yırt özelliği aktif değilken etiketi çıkartıp almak için kağıdı fazla gönderiyor. Ancak tekrar yazdırma komutu verdiğinizde kağıdı içeri alıp etiket başlangıcından yazmaya devam ediyor ve tekrar fazla çıkartıyor.

Kağıt yırt özelliği açık olduğunda tam etiketin bittiği yerden komple yırtıp alabileceğiniz şekilde etiketi bırakıyor.

Gönderildi : 04/05/2017 23:29

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yazınının kendi programı kurulu değil hocam . Normal windows yazıcı tercihlerinde de kağıt yırt seçeneği yok(ya da ben göremedim.) Yazıcı bilgisayara bağlı değilken bile feed button a basınca önce 4 cm falan çıkartıyor daha sonra yine basınca normal kağıt boyu olan 9.3 cm çıkartıyor. ilk çıktıyı yarım verdiği için gerisi de yarım gelmiş oluyor.  Firmware atmayı deneyecektim ama zebranın sitesinde firmware vermemişler bu modele göre. 

Gönderildi : 05/05/2017 14:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Boşluk algılamasında sorun olabilir.

Bence zebra servisi ile görüşün onlar yardımcı olacaktır.

Bizdede aynı durum vardı ancak bizim Argox makinalarımızda windows üzerinden yapılan ayar etkili oldu. Tek kağıt çıkartıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/05/2017 00:10

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Zebraya mail attım dönüş bekliyorum. Windows ta nasıl bir ayar yaptılar Rıza hocam. 

Gönderildi : 07/05/2017 15:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Biz sizin yaptığınız gibi driver üzerinden ayar yaptık ektra ayar yapmakdık.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/05/2017 17:23

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Elimde buunan fazla parçalar vardı yazıcıyı komple söktüm tüm parçalarn düzgün olanını birleştirdim ve LP2844 bir yazıcı oldu. Sonuç -> Aynı problem. Çok ilginç.

İlginiz için teşekkürler hocam.

Gönderildi : 09/05/2017 12:13

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu işin 2 ayağı var. 1. çıktığı gönderen uygulamanın ardıl boşluklarında hata yapılması. Bu yüzden bazı özel şablon ve sürekli çıktılarda cihaz yazılımını kullanır, tavsiye ederiz. 2. Cihazın kalibrasyon problemi. Öncelikle üzerinden yapılması. Cihazın rulo veya feeder'ında fiziksel kalibrasyon bozulmuşsa bazen driver üzerinden yapılamayabiliyor. Aşamalar için cihaz dokumantasyonuna bakın yapamazsanız da servise gödnerin yaparlar. Kendi barkod formatınızı da gönderirseniz ona göre test eder tam kalibrasyonu oturturlar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2017 16:07

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim İbrahim hocam. Cihazı bilgisayara bağlamadan kendi feed butonu ile kalibre ettiğimde yine 5 cm dışarıda 5 cm içeride kalıyor etiket. Mecburen servise gönderdim.

Gönderildi : 09/05/2017 21:55

(@AyhanSahin)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba,

Cihazı power tuşundan kapatın, feed tuşuna basılı tutarak power tuşundan açın yazıcı yazdırmaya başladığnıda feed tuşunu bırakın kalibrasyon yapılmış olacak bu işe yaramaz ise size diagtool göndereyim cihazın ayarını oradan da yapabilirsiniz.

likn :  http://www.tscprinters.com/cms/theme/index-39.html  buradan indirip programı çalıştırın ayarlarınıda barkod yazıcı usb , rs32 , ethernet com hangisi ile bağlı ise sağ üst köşeden seçin ünit kısmında etiket ölçü biriminizi seçin " inch " veya "mm" daha sonrada Calibrate sensor tıklayın birde böyle deneyin sorun olursa yapamaziseniz uzaktan da bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım.

ayrıca etiketinizin bir örneğinide ekletseniz daha hızlı çözüm olur

Gönderildi : 12/06/2017 13:20

Paylaş: