Forum

Sunucu Kiralama Tav...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sunucu Kiralama Tavsiyesi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
614 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firmamızın yeni almış olduğu web Erp yazılımı için bir sunucu kiralamayı düşünüyorum.İlk etapta 8gb 4 cpu 500gb lik bir makina işimizi görür.5MBps bant genişliğide yeterli olur diye düşünüyorum.Toplam 40 kullanıc bağlanıp kullanacak.Bu konu ile ilgili hiçbir tecrübem yok.Nelere dikkat etmem lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca tavsiye edeceğiniz firmalardan da fiyat almak isterim.

Teşekkürler

Gönderildi : 19/09/2016 18:19

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gökan bey merhaba,

Dediğiniz firmayı aradım ama o kadar çok bekledim ki santralde kapattım:)

Gönderildi : 19/09/2016 19:55

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

öncelikle erp uygulamasının üreticisi ile görüşerek, net kaynak planlamasını çıkartın.

kapasite olarak 40 kullanıcı bazı uygulamalarda verim sorunu yaşatmazken, yine farklı uygulamalarda ciddi sorgu sorunu ve gecikmeleri yaşatmakta.

bantgenişliği ile ilgili de mutlaka bilgi alın veya mümkün ise şuan ki yapınızda siz test edin.

vm yerine, fiziksel kiralama yaparak, hypervisor tarafını kendiniz yapılandırabilirsiniz.

firewall tarafında vm olarak kerio control konumlandırıp, fw/ips/av tarafını uygun maliyet ile çözüm üretebilirsiniz.

farklı görüşlerde gelecektir mutlaka, şahsi görüşüm yurtiçi lokasyonlu bir kurum ile çalışmanız.

sol, radore veya Gokan bey'in kurumu ile de görüşebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2016 20:08

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim hocam.Radore ile görüştüm fiyat bekliyorum.

Gönderildi : 19/09/2016 20:11

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Gökan hocam oldu geri dönüş sağolun.

Gönderildi : 20/09/2016 10:53

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

MErhaba,

Sunucu kiralama ile ilgili dezavantajlar nedir.Bulunduğum lokasyonda İnternet altyapısı hala bakır ve 16 mbite kadar.Buluttaki Erp sunucusuna erişimde bu bana ne kadar zorluk çıkarır.40 kullanıcı düşünürsek.

Teşekkürler

Gönderildi : 22/09/2016 14:15

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sağolun hocam teşekkür ederim

Gönderildi : 22/09/2016 16:32

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

MErhaba,

Sunucu kiralama ile ilgili dezavantajlar nedir.Bulunduğum lokasyonda İnternet altyapısı hala bakır ve 16 mbite kadar.Buluttaki Erp sunucusuna erişimde bu bana ne kadar zorluk çıkarır.40 kullanıcı düşünürsek.

Teşekkürler

Sunucu kiralama yerine, kıymetli verinin konumlandırılmasında +/- yönlerin daha fazla önem kazandığını düşünüyorum.

ülkemizde veri bütünlüğü ve gizliliği konusu, yeterince idrak edilebilmiş değil.

erp süreci, bir kurumun tüm proseslerinin gösterge, analiz ve planlamasıdır.

basit hali ile maliyet reçetelerinizin sızma ihtimaline karşı, kurumunuzun tahammülü ne olacaktır ?

en nihayetinde kiralama / satın alma veya bant genişliği kapasitesi süreçleri, basit bir satın almaya bakar.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/09/2016 03:07

Paylaş: