Forum

iki farklı hız ?

Bildirimler
Hepsini Temizle

iki farklı hız ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
514 Görüntüleme
(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Sorum ve Sıkıntım şu : Türk Telekom'a geçeli 24 saat oldu . Bina altında Fiber dolabı var yani iç tesisat ve dolaba yakınlığım çok iyi durumda. Aldığım hız 24mb' e kadar olan paket. 

Kablolu ile bağlıyken hızım 22 Mbps , Kablosuz bağlıyken 6-7-8 Mbps arasında değişiyor. Mantığını çözemedim, Kablosuzken neden böyle hız alıyorum, kablosuzken gördüğüm hız testi değeri neden böyle? Anlatabilecek ve çözüm üretebilecek olan var mı acaba ? İlgili hız testi PrintScreen' lar aşağıdadır.

Kablolu Bağlıyken Aldığım Hız;

22Mbps

Kablosuz Bağlıyken Aldığım Hız;

6Mbps

Gönderildi : 17/09/2016 15:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Kablosuz bağlantı, kablolu bağlantıya göre daha yavaştır, örneğin kullandığınız kablosuz bağlantı teknolojisine göre bu hızların düşük olması gayet normal. Genel yaygın kullanılan kablosuz hızları 54Mbps yani aslında sizin 22 için yüksek olmasına karşın siz bu testi yaptığınız sırada kablosuz çekim gücü çok önemlidir, işletim sisteminize göre değişmek ile beraber kablosuz ağ özelliklernden mevcut bağlantı hızınızı kontrol edin öncelikle bence

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2016 23:29

Paylaş: