Forum

Cep Telefonu' ndan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cep Telefonu' ndan Pc' ye Dosya Upload;

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;
Sorum şu : Nerede olursanız olun, cep telefonunuzda internet olduğu sürece, istediğiniz fotoğrafı yada benzerini istediğiniz tanımladığınız bir bilgisayara gönderebileceğiniz program varmı. Whatsapp veya skype , teamviewer haricinde.

Bir iş yeri düşünün, 10 tane pc var, bu pc lerde ilgili personeller çalışıyor, dışarıda da satış personelleri var. Bu satış personellerinin cep telefonunda bir uygulama var, saha satış personeli istediği fotoğrafı, cep telefonu uygulamasını kullanarak ,o uygulamaya kayıtlı olan ilgili kişinin bilgisayarını uygulamadan seçip ona gönderiyor.
Böyle birşey varmı acaba ?

Gönderildi : 22/10/2015 19:19

(@ilhancakmak)
Gönderiler: 71
Trusted Member

işyerinizde bir ftp server kurun.

telefonlar için ftp uygulamaları var. onları kullanın.

ben kullanıyorum.

Gönderildi : 22/10/2015 20:44

(@OzcanMANDIRACI)
Gönderiler: 62
Trusted Member

Bunlara gerek yok ki one drive, drop box ve yandex disk gibi uygulamalar bu işini görebilir.

Gönderildi : 22/10/2015 20:59

(@yasinakilli)
Gönderiler: 384
Illustrious Member

Merhaba Azad bey,

Yandex disk uygulamasını tavsiye edebilirim.

Gönderildi : 23/10/2015 01:33

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, ilginize teşekkür ederim .

Sorum tam olarak dosya gönder, link' ten download et mantığı ile değil. Şöyle;

örneğin, airdroid isimli bir program var Android cihazlar için, Iphone cihazlar için olsa işim çözülüyordu ama maalesef. Program tam istediğim gibi çalışıyor, siz herhangi bir yerden listenize eklediğiniz birine dosya iletebiliyorsunuz. İlettiğiniz kişi eğer bilgisayar kullanıcı ise, desktop sürümünü indirip o kişiyi listenize eklemeniz yeterli. Wi-fi üzerinden çalışan bir ton program var ama dışarı çıkıldığında olay kopuyor.

Sizn cep telefonunuz da uygulama var, uygulamayı açıyorsunuz listenizden etkileşim kurmak istediğiniz kişiyi işaretleyip dosya gönder diyorsunuz, dosya iletiliyor ve o kişinin desktop sürümü olan bilgisayarına resim düşüyor ve düştüğünde de uyarıyor. Siz bu programın desktop sürümünü 10 pc' ye kurduğunu düşünün, her desktop sürümüne farklı farklı isimler verdinizi düüşünün.

Ahmet,mehmet,veli,ali,murat v.s.  . Cep telefonunuzdan seçtiniz ahmet beyi, gönder şu resmi dediniz gönderdiniz. Ahmet bey desktop uygulamasında, bilgisayarında bunu gördü. Harika!

İşte tam olarak bunu rica etmiştim.

Saygılarımla;

Gönderildi : 23/10/2015 02:52

(@mehmetozpinar)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Qnap te benzer olayı yapıyorum. Cepten dosyayı istediğim kişinin görebileceği klasöre atıyorum uyarı şeklinde masaüstüsüne düşüyor.

Qnapin Qsync uygulaması ile yapabilirsiniz.

Gönderildi : 23/10/2015 12:30

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, ilginize tekrar teşekkürler.

Soruma cevap olan program " infinit " android ve ios + desktop versiyonu mevcut. Tam istediğim işi yapıyor. Ücretsiz ve şu ana kadar problem yaşamadık, dünden bu yana yoğun foto alışverişi yapıyoruz. 

İyi Çalışmalar.. Farklı önerisi olan var ise tabi ki buyursun .

"Not: Bu arada, forumun amacını aşarmı bilmiyorum ancak, program istek veya öneri bölümü olsa fena olmaz düşüncesindeyim. "

Gönderildi : 23/10/2015 15:07

Paylaş: