Forum

sanal bilgisayarlar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sanal bilgisayarlarımdan biri açılmıyor

15 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

starta basıyorum 10-15 sn vmware nin simgesi döndükten sonra siyah ekranda kalıyor sadece sol yukarı köşede bir imlek yanıp sönüyor öylece bekliyor

Gönderildi : 10/10/2015 04:38

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

O an event loglarda ne görüyorsunuz.

Gönderildi : 10/10/2015 14:34

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

O an event loglarda ne görüyorsunuz.

system: level service kontrol manager; The Software Protection service entered the stopped state.

application: level information; The Software Protection service has stopped.

diyorlar hocam isterseniz video çekebilirim

Gönderildi : 13/10/2015 03:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

vmdksını bulup çift tıklayıp açmayı denermisin.

Gönderildi : 13/10/2015 16:39

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

bunun vmware logu olduğuna emin misiniz?

Gönderildi : 13/10/2015 18:29

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bunun vmware logu olduğuna emin misiniz?

start yaptıktan 5-10 sn sonra farklı olarak bunlar geldi, rdp versem bakabilir misiniz?

Gönderildi : 13/10/2015 21:33

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

vmdksını bulup çift tıklayıp açmayı denermisin.

vmdk ların hiç biriyle açmıyor yani hangi programla açayım diye soruyor, vmx ile açıyor vmware e geliyor yani vmware geçiyor ama hata aynı

Gönderildi : 14/10/2015 00:09

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Varolan yedeklerini alın. Yeni bir sunucu açın disk olarak eski vmdk dosyanızı gösterin. 

Gönderildi : 14/10/2015 16:48

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Varolan yedeklerini alın. Yeni bir sunucu açın disk olarak eski vmdk dosyanızı gösterin. 

vmware 10 şuan 11-12 falan yükseltsem? ya da şuan çalışan bir vmware sanal bilgisayarımın içine atsam onun içinde denesem yani sanal içinde sanal açmayı denesem en azından dosyalarımı kurtarmış olurum, birde vmdk bir sürü var isimsiz olanı mı diyorsunuz yani isimsiz derken sonu 1-2-3... değilde ilk

Gönderildi : 15/10/2015 16:49

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

sadece bir sanal sunucuda bu sorunun yaşıyorsanız yükseltme işleminin bir çözüm olacağını sanmıyorum. İlgili sunucuya sağ tuş ile detaylarına girerek hangi dizinde olduğunun görülmesi gerekiyor. Bende workstation kurulu değil o yüzden adım adım anlatamıyorum.

Gönderildi : 15/10/2015 16:52

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sadece bir sanal sunucuda bu sorunun yaşıyorsanız yükseltme işleminin bir çözüm olacağını sanmıyorum. İlgili sunucuya sağ tuş ile detaylarına girerek hangi dizinde olduğunun görülmesi gerekiyor. Bende workstation kurulu değil o yüzden adım adım anlatamıyorum.

dizinini biliyorum tabiki vmdk larını denemiştim hatta ama yeni bir sunucu kurulumunun alakasını anlamadım

Gönderildi : 15/10/2015 17:02

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

ama yeni bir sunucu kurulumunun alakasını anlamadım

Burada ne demek istediniz anlamadım.

Gönderildi : 15/10/2015 17:05

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Burada ne demek istediniz anlamadım.

biraz karıştı, şimdi hocam ben dizini zaten biliyorum vmdk yı denemiştim hatta yukarda demiştiniz, vmdk değilde vmx vmware yoluna çıkıyor, peki ben vmdk olayını anlamadım vmdk dan bir sürü var "sanalismi-cl1.vmdk diye kb lık bir tane var ondan sonra 2gb lık şekilde 78 tane daha var 001-002-003-004... diye gidiyor, peki yeni sunucu kur yani yedek alıp format at dediniz ben neden onu yapmam gerektiğini anlamadım? sonuçta diğer sanallarım çalışıyor

Gönderildi : 15/10/2015 18:08

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Ben size yeni sanal derken yeni bir sanal sunucu açın ve varolan diski ona ekleyin dedim. Burada birden fazla vmdk olması workstationda split disk seçeneği olması büyük ihtimalle. Siz yeni sanal sunucu açtığınızda disk olarak varolan diski kullan seçiminizde ilk vmdk seçerseniz parçalarınıda ekleyecektir sanırım.

Gönderildi : 15/10/2015 19:16

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ben size yeni sanal derken yeni bir sanal sunucu açın ve varolan diski ona ekleyin dedim. Burada birden fazla vmdk olması workstationda split disk seçeneği olması büyük ihtimalle. Siz yeni sanal sunucu açtığınızda disk olarak varolan diski kullan seçiminizde ilk vmdk seçerseniz parçalarınıda ekleyecektir sanırım.

hocam çok güzel fikirdi şimdi anlayınca denedim ama işe yaramadı şöyle bir şey düşündüm bende expand ile fazladan diske 30gb verip format atıp ordan yan diskine ulaşıp dosyalarımı kurtarıcam sonra silip geçicem

Gönderildi : 15/10/2015 20:03

Paylaş: