Forum

Tek bir siteye eriş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tek bir siteye erişim problemi ( Domaindekiler erişemiyor - domainde olmayanlar erişiyor)

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@fatihgormek)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. 

Şirket içinden bir web sitesine erişmek istiyoruz. Fakat domaine alınmış hiçbir bilgisayar erişemiyor. Site görüntülenemiyor hatası veriyor. Fakat kendi özel notebookum, telefonum ile o sitelere erişebiliyorum ( Şirket internetini kullanarak). Tam tersi kendi telefonumu modem olarak gösterip domaindeki bir bilgisayarı internete çıkarıp o siteye gitmesini istediğimde yine sayfa görüntülenemiyor.

Benim anladığım internet ile ilgili bir kısıtlama söz konusu değil olsaydı ben özel notebookumdan şirket interneti ile bu siteye giremezdim. Group policiy ile ilgili bir ayar olabileceğini düşünüyorum ama nereden ne şekilde kontrolünü sağlarım adım adım yazabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 09/10/2015 20:59

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Domain bilgisayarlarında Proxy kullanıyor olabilirsiniz. Eğer öyle ise Proxy disable edip erişmeyi deneyebilirmisiniz eğer proxy olmadan dışarı çıkmanıza izin veriliyor ise?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/10/2015 00:07

(@fatihgormek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Group policyden dolayı bilgisayarlar üzerinde değişiklik olmuyor. Group policy den nasıl kontrol edeceğimi ( proxy kapatma) yazarsanız sevinirim.

Gönderildi : 11/10/2015 23:52

(@BirkanURLU)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhaba,

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. 

Şirket içinden bir web sitesine erişmek istiyoruz. Fakat domaine alınmış hiçbir bilgisayar erişemiyor. Site görüntülenemiyor hatası veriyor. Fakat kendi özel notebookum, telefonum ile o sitelere erişebiliyorum ( Şirket internetini kullanarak). Tam tersi kendi telefonumu modem olarak gösterip domaindeki bir bilgisayarı internete çıkarıp o siteye gitmesini istediğimde yine sayfa görüntülenemiyor.

Benim anladığım internet ile ilgili bir kısıtlama söz konusu değil olsaydı ben özel notebookumdan şirket interneti ile bu siteye giremezdim. Group policiy ile ilgili bir ayar olabileceğini düşünüyorum ama nereden ne şekilde kontrolünü sağlarım adım adım yazabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar dilerim.

Hosts dosyanızı bi inceler misiniz lütfen. Bu konuda gözünüze çarpan bir şey var mı bir bakalım. Bunun yanında ipconfig /flushdns yapıp dns'i temizleyerek girmeyi dener misiniz.

Bir diğer durum Sunucu DNS'de bulunduğunuz zone üzerinde iletici olarak hangi adresler var. Bu DNS adresleri sizin websitenizi çözümleyebilen ileticiler mi?

Gönderildi : 12/10/2015 06:59

(@fatihgormek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Host dosyasının içinde engellenen bir site yok. cacheleride temizledim. Sonuç aynı. 

Benim bilgisayarım da aynı dnsleri kullanarak çıkıyor. Tek fark onlar domainde ben değilim. 

Bu arada sitenin ana sayfasına ulaşıyoruz. Orada girmek istediğimiz bir link var tıkladığımıda https bir sayfaya yönleniyor. Sorunumuz bu aşamada başlıyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 12/10/2015 16:18

(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member

Merhaba;

Bu dediğiniz site hangi site ? Ayrıca, bu site dışında ki lere erişilebiliyor mu  şu anda ?

Gönderildi : 12/10/2015 17:25

(@fatihgormek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

o siteye bende kendi bilgisayarımdan telefonumdan hatta şirket internetini kullanarak yine erişiyorum. Başka sitelere erişim de problem de yok sitenin ana sayfasına domaindeki kullanıcılar erişiyor kullanıcı adı şifre girecekleri bir ekran var https o ekran açılmıyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 12/10/2015 17:35

(@fatihgormek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

https://www.a-dec.biz/login/login.asp

Gönderildi : 12/10/2015 17:43

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

Bu siteye 63.226.42.32 bu adresten gitmeyi deneyebilir misin, login olmayıda deneyebilir misin

Gönderildi : 12/10/2015 18:07

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

Eğer bu şekilde de girmez ise , 

1 - netsh int ip reset a.txt  enter

2 - netsh winsock reset   enter

3 - netsh winhttp reset proxy   enter

4 - netsh advfirewall reset    enter

5 - ipconfig /flushdns     enter

deneyin, eğer buda olmazsa DNS yapılandırmanızda bir problem var, forward dns i kontrol ediniz.

Gönderildi : 12/10/2015 18:21

(@fatihgormek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ip ile de kendi bilgisayarımdan gidiyor ama domaindeki bilgisayarlardan gitmiyor. Bu arada benim bilgisayarım da kablo ile ağa bağlı aynı dns sunucudan faydalanıyor. Tek farkı domainde olmaması.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 12/10/2015 19:00

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

POSTA Kutusuna bakınız

Gönderildi : 12/10/2015 19:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorun devam ediyor mu?

Gönderildi : 13/10/2015 16:24