Forum

Catia V5R20 Yanıt V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Catia V5R20 Yanıt Vermiyor Hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,562 Görüntüleme
(@rumeysabozdemir)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,
Catia V5R20 kullanıyorum. .exe dosyasını çalıştırıp bir kaç işlem yaptıktan sonra .dwg olarak kaydetmek istiyorum fakat File-Save as dediğimde program yanıt vermiyora düşüyor. Aynı şekilde Open yaptığımda da aynı sorunla karşı karşıyayım! Daha önceden bu tarz problemlerim olmuyordu. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Yapmam gereken işlemler var ve ilerleyemiyorum!
Çözüm oluşturmasını umud ettiğim ama işe yaramayan aşağıdaki yöntemleri denedim. Sizce problem ne olabilir ve nasıl çözüm sağlayabilirim?
Düzeltmek için yaptığım yöntemler;
Kullanıcıyı local admin yaptım.
.exe dosyasını sürekli yönetici gibi çalıştır ayarını yaptım.
.exe dosyasının uyumluluk ayarlarını sıra ile denedim.
Veri yürütme engellemesi ayarlarını yaptım. Exe’yi ekledim.
Performans ayarlarını en iyiye çektim.
Not: Durum acil bu hafta sonuna kadar bir projeyi yetiştirmem gerekli.

Gönderildi : 11/02/2015 12:25

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba Arkadaşlar,
Catia V5R20 kullanıyorum. .exe dosyasını çalıştırıp bir kaç işlem yaptıktan sonra .dwg olarak kaydetmek istiyorum fakat File-Save as dediğimde program yanıt vermiyora düşüyor. Aynı şekilde Open yaptığımda da aynı sorunla karşı karşıyayım! Daha önceden bu tarz problemlerim olmuyordu. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Yapmam gereken işlemler var ve ilerleyemiyorum!
Çözüm oluşturmasını umud ettiğim ama işe yaramayan aşağıdaki yöntemleri denedim. Sizce problem ne olabilir ve nasıl çözüm sağlayabilirim?
Düzeltmek için yaptığım yöntemler;
Kullanıcıyı local admin yaptım.
.exe dosyasını sürekli yönetici gibi çalıştır ayarını yaptım.
.exe dosyasının uyumluluk ayarlarını sıra ile denedim.
Veri yürütme engellemesi ayarlarını yaptım. Exe’yi ekledim.
Performans ayarlarını en iyiye çektim.
Not: Durum acil bu hafta sonuna kadar bir projeyi yetiştirmem gerekli.

Uygulama başta düzgün çalışıyordu bir süre sonra çalışmamaya başladı dediğinize göre;

Windows güncellemeleri mi yapılmıştır? Antivirüs uygulaması var mı? Bir zararlı yazılım vs. bulaşmış olabilir mi? 32/64 bit uyum sorunları olabilir mi?

Kullandığınız versiyonun güncellemesi çıkmış ve bir sorun varsa düzeltilmiş olabilir bunu kontrol ettiniz mi?

Gönderildi : 11/02/2015 14:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bizde bu tarz yazılımlar kullanıyoruz. Catia, Solidworks, Sprit, HyperMill, Nx bu tarz yazılımlar genelde sağlam workstationlar üzerinde çalışır. Sizin bahsettiğiniz sorun sisteminizin donanımından veya işletim sisteminden kaynaklı olabilir. Bu tarz sorunlar için ara ara güncellemeler çıkarılır ve sistemin stabil çalışması sağlanabilir. Bu durumu Catia konusunda size çözüm sunan firma ile paylaşırsanız detaylı bir analiz yapabilirler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/02/2015 18:05

(@rumeysabozdemir)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Fikirleriniz içi teşekkürler.

Windows güncellemesi mi yapılmış dediğinizde aklıma şu geldi. Biz işletmenin serverını 2008'den 2012'e taşıdık. Geçişte herhangi bir problem olmadı. Zararlı yazılım yok. Antivirus var ama şirketteki diğer PC'lerde de var. Onlarda sorun yok.

Catia Server'a kurulu değil. Bireysel çalışıyoruz. Herkesin kendi oturumunda kurulu. Acaba oturumun bağlı olduğu yapı yükseltildiği için mi bu hatayı veriyordur?

Bunun yanı sıra i7, 8GB Ram ve onboard intel ekran kartının yanı sıra Nvidia ekran kartı olan makina da sorun yok o da aynı sistemde onda program çalışıyor.

Benim makine i5, 4GB RAM   onboard intel ekran kartı.

Catia V6 kurup nedeyeceğim belki onda sıkıntı çıkarmaz. Bu da çözmez ise üretici firma ile irtibata geçerim artık yapacak bir şey kalmıyor.

Gönderildi : 28/02/2015 14:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu tarz yazılımlar workstationlar üzerinde catia certificated olan yapılarda kullanılmalı. Biz iş yerimizde xeon işlemci, quadro ekran kartı ve 16 gb lık olan Hp makinalarda kullanıyoruz. Biraz maliyetli ama sorun olmadan çalışmakta.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/03/2015 22:07

Paylaş: