Forum

Casper Nirvana Ultr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Casper Nirvana Ultrabook RAID ekranında kalıyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,483 Görüntüleme
(@Mert_Ozsoy)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şu an elime gelen bir bilgisayarda sorun var.
Makina Casper nirvana ultrabook raid silinmiş sanırım. Bir türlü bios'a giremiyorum.
F2, F10 yani fn hepsini denedim, bios'a girmediği gibi raid ekranında da kalıyor.
Direk bilgisayarı açıyorum kaldığı ekran bu.

XIfwZ1U.jpg

Gönderildi : 10/12/2014 18:41

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

4 e basıp recover denediniz mi? ESC ye bastığınızda çıkıyor mu?

Not: Casper hayatımda görüp gördüğüm en kötü sisteme, malzemelere ve servise sahip. İnanın bedava bile olsa almam kesinlikle. En son bir arkadaşımın ürün driveri için web sitede yok diye çağrı merkezini aradım 40 dk bekledik ve modelini verdik tüm herşeyi var seri nonun 1 karakter silinmiş bu yüzden yardımcı olmadılar. 

Gönderildi : 10/12/2014 23:35

(@Mert_Ozsoy)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Not: Casper hayatımda görüp gördüğüm en kötü sisteme, malzemelere ve servise sahip. İnanın bedava bile olsa almam kesinlikle. En son bir arkadaşımın ürün driveri için web sitede yok diye çağrı merkezini aradım 40 dk bekledik ve modelini verdik tüm herşeyi var seri nonun 1 karakter silinmiş bu yüzden yardımcı olmadılar. 

merhaba, casper yetkili teknik servisiyiz..

escye basınca siyah ekrana düşüyor

Gönderildi : 11/12/2014 12:34

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

4 e basınca ne oluyor? 
Bir de Casper da cevap verecek kimse yok mu bu hususda?

Gönderildi : 11/12/2014 14:21

(@AhmetEREN)
Gönderiler: 3
New Member

Selamlar,

Bugün benimde benzer problem başıma geldi. Recovery'e girmeyi denedim başarısız. Windows 8.1 Update sonra sistem kararsız çalışmaya başladı. Re-install yapmaya karar verdim. Erişemediğim Recovery bölüntüsünü uçurur ardından RAID-0 yapar kuruluma geçerim dedim RAID'i ayarladım fakat ne olduysa buradan sonra oldu, Bu aşamadan sonra hiç bir şekilde BIOS'a giriş yapamadım aramadığım türkçe ve yabancı kaynak kalmadı. İşin garibi harici klavye ile de denedim ( F2 tuşunda sorun vardır belki diye ) Sadece RAID Config'e girebiliyorum. 

Gönderildi : 12/12/2014 15:39

(@AhmetEREN)
Gönderiler: 3
New Member

RAID Konfigürasyonu silinince pek bir anlam ifade etmiyor. 

Gönderildi : 12/12/2014 15:43

Paylaş: