Forum

Uzak Masa Üst&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masa Üstü E- İmza Sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
6,284 Görüntüleme
(@alperkara)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese merhaba,

Sunucu üzerinde e- imza kullanımıyla ilgili bir sorunum var. Forumda gördüğüm kadarıyla daha önce de bu sorun yaşanmış ancak çözüme nasıl ulaşılacağı konusunda net bilgi edinemedim. Ofiste kullandığım sunucu üzerinde e- imzam takılı. Sunucu ya bağladığım monitör vasıtasıyla imzalama işlemini gerçekleştirebiliyorum ancak uzak masa üstü bağlantısı yaptığımda, sunucu usb. de takılı imzayı donanımsal olarak görmüyor. İmza kartının yardımcı programları ( Türk Trust- Akis ve Palma) kartın bulunamadığı uyarısını veriyor. Dell marka bir sunucu üzerinde windows 7 64 bit işletim sistemi ile çalışıyorum. Güvenlik duvarı, anti virüs yazılımı, sunucuyla aynı bit. deki işletim sistemi ile bağlanma gibi konuları denedim. Anladığım kadarıyla sunucu üzerinde takılı usb. donanımlara uzaktan erişim için ayarlar yapmak gerekiyormuş. İmza yı üreten firma ile görüştüm ancak teknik anlamda yetersiz kaldılar. Dell ise sadece ingilizce destek verdiği için bir noktadan sonra anlatılanları anlayamadım 🙂

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum... 

Gönderildi : 08/12/2014 19:16

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Aunucu uzerinde degilde client te takili olsa ?

Clientte olunca redirect yontemi ile server rdp baglantiainda imzalama yapabilirsin.

Denemedim ama usb over network cihazlari deneyebilirsiniz

Gönderildi : 08/12/2014 22:51

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

RDP'yi mstsc /admin ile yaparak denedinizmi? USB network hub ları önerisi mantıklı geldi bana. Bu şekilde de deneyebilirsiniz.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/12/2014 00:10

(@alperkara)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Erol bey ve Recep bey önerileriniz için çok teşekkürler.

Terminal üzerinde olunca, sunucu da imzalama yapabiliyoruz ama ağdaki diğer bir bilgisayarda bu işlemi yapamıyorduk. Her bir pc ye imza takmamız gerekiyordu ki bu da zaten kurtulmaya çalıştığımız şeydi. mstsc admin ile yapmayı beceremedim. xp de yapmıştım eskiden ama windows 7 li sistemde yapamadım. Ev kullanıcısı seviyesinde bilgim var sadece 🙂

Neticede sorunu Usb. network cihaz ile çözdük. İmza bu cihazda takılı. İşi biten kişi usb- nettwork de offline konuma geçince, diğer bir user imzayı kullanabiliyor. Aynı anda ne kadar çok kullanıcı istiyorsak bir o kadar imza almamız gerekiyor. Bu güvenlik engelini aşmak için kodlama bilgisi gerekiyor...

Telefondan bağlanma işinide teamwiver tarzı birşeylerle hallediyoruz artık.

Gönderildi : 10/12/2014 17:27

(@eroldursun)
Famed Member

Hangi marka aldin banada lazim oldu. 🙂

Gönderildi : 04/01/2015 00:58

(@tahsinsahin)
Gönderiler: 68
Estimable Member

hocam aynı şeyi bizde yaşıyoruz bana yardımcı olurmusunuz. bana [email protected] adresinden mail atarak ulaşbilirsiniz.

Gönderildi : 07/02/2017 20:05

(@eroldursun)
Famed Member

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Gönderildi : 07/02/2017 20:34

(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Cihaz yerine yazılımla da çözebilirsiniz.

Access USB Devices in Remote Desktop Session

Gönderildi : 25/02/2017 12:58

Paylaş: