Forum

Nereden Başlamalıyı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nereden Başlamalıyım ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@GuvenSayar)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

Şuan E-ticaret şirketinde personel olarak çalışmaktayım. Ancak benim gönlümde yatan her zaman bir iş olmuştur. Kafam da bir site var ve sadece hosting satışlarının olduğu bir site düşünüyorum. Reseller, vps, vds falan değil. Tek bir ürün satılacaktır o da 4 paketten oluşan hosting'dir. Ancak sunucu yönetimi ve teknik kelimeleri bilmiyorum. Aileme de para konusunda yardımcı olduğum için eğitim alacak gücüm bulunmamaktadır.

Bana ilk baştan nereden başlamam konusunda bilgi verir misiniz? Sırasıyla 10 tane makale linki verirseniz sevinirim yalnız başlamam gereken sıraya göre eklerseniz daha iyi olur.

Şimdi den yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürleri mi sunuyorum..

Gönderildi : 15/03/2014 18:19

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Kişisel görüşüm iyi bir bütçeniz yoksa teknik olarak yeterli olsanızda piysada tutunmanız zor. Bu işle ilgili çok ciddi alt yapısı ve otomasyonu olan firmalar. Onlarla maddi ve sistemsel olarak rekabet etmeniz çok zor. ÖZellikle hosting sektöründe amatör kişiler tarafndan yönetilen sistemlerle ilgili çok fazla sorun yaşayan müşteriler bulunuyor bu nedenle piyasada tutunmak için elinizde tek koz çok fazla reklam verip kullancı gelmesini beklemek.

Sıfırdan hosting firması için bir makale bulmanız zor çok fazla alt dalları bulunuyor. Öncelikle hosting yönetim yazılımlarını incelemeniz de fayda var.

ÖRNEK plesk panel, Cpanel, Maestro panel gibi.

Gönderildi : 16/03/2014 00:15

(@GuvenSayar)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Sizce bilişim firması kurmak mantıklı mı? Hosting, script satışları falan yapmak mantıklı mı?

Gönderildi : 20/03/2014 17:44

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Hosting ve script satışları çok mantıklı değil. Bilişim firmasından kastınız nedir?

Gönderildi : 24/03/2014 20:17

Paylaş: