Forum

Ufak bir araştırma ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ufak bir araştırma ödevi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@SerdarGUNCUr)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba, konuyu tam nereye açacagımı seçemedim, burya açtım. Umarım ilk konumda ceza almam.

Sorun araştırma görevim, nas server kurulumu.

1-Nas serverlarda, kullanılan modem, ağ hızı ne kadar önemli. Tek kullanıcı olarak hesaplarsak, 5 GB bir dosyayı ne kadar sürede kopyalayabiliriz(Wi-Fi Üzerinden)

2- Donanım olarak, Rasberry Pi ve Dark Raidbox seçtim. Donanım olarak ekstra özelliği olan hangi donanımları seçebilirim ?

3-Nas4free, FreeNas hangisini önerirsiniz ?

4-Raid Kurmamın hıza bir avantajı olurmu ?

Ekstra olarak belirtmem gereken bir özellik, yada bir bilgi belirtirseniz sevinirim.

Gönderildi : 15/02/2014 13:31

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

1. Nas sunucular modem üzerinden transfer hızınız doğal olarak kopyalama hızınızı da etkiler.

2. 

3. FreeNas dağa önceden test etmiştim ödev için kullanılabilir diye düşünüyorum. Aldığınız Dark Raidbox kutusunun içerisinde kendi yazılımı olabilir.

4. Kurduğunuz raid yapısına göre değişir, teknik olarak hıza ve güvenliğe etkisi mevcuttur.

Gönderildi : 17/02/2014 12:26

(@SerdarGUNCUr)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

1. Nas sunucular modem üzerinden transfer hızınız doğal olarak kopyalama hızınızı da etkiler.

2. 

3. FreeNas dağa önceden test etmiştim ödev için kullanılabilir diye düşünüyorum. Aldığınız Dark Raidbox kutusunun içerisinde kendi yazılımı olabilir.

4. Kurduğunuz raid yapısına göre değişir, teknik olarak hıza ve güvenliğe etkisi mevcuttur.

Yardımlarınız için teşekkürler. 

Gönderildi : 01/03/2014 23:44

Paylaş: