Bildirimler
Hepsini Temizle

HDD yi geri dönüşümsüz silme  

  RSS
 Anonim

bir pc ye format atacağız ama ileride bu pc nin içindeki dosyalara geri dönüşüm programları dahil hiç bir şekilde ulaşılmasın bunun yolu varmı ?

Alıntı
Gönderildi : 11/01/2013 12:52
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Bunun için bazı programlar mevcut Eraser ve evidence eliminator gibi bunları kullanabilirsiniz. Yada diskinizi farklı bir bilgisayara takıp orada üzerine tamamen dolacak şekilde film yükleyin sonra silin bir kaç kez yaptıktan sonra kurtarılsada filmlerinize ulaşılacaktır.

Tabi bir diskteki bilgileri silmenin en kesin yolu diski imha etmek olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2013 13:02
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Bu program Ek olarak MaxBlast deneyebilirsinzi. Bu program HDD nizde ki bozuk veya sağlam tüm dosyaları kalıcı olarak sildiği için bad sektör hatalarındanda kurtulabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2013 18:25
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

Tuneup Utilities'in Shredder (DOD 5220.22 seçilerek 3 repetitions veya Gutmann Method yine 3 repetitions seçilerek) özelliğini kullanarak temizleyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2013 21:20
Deniz ÇINAR
(@DenizCINAR)
Üye

Merhaba, 

Dediğiniz işlem low level formata giriyor(yaptığı işlem her sektöre 0 bilgisi girmek Zero format olarakta geçer) . İşlem diskin boyutuna göre uzun sürüyor haliyle. Ben yıllardır eskise bile Powermax 4.09 kullanıyorum. Dos ortamında açıp diskinize işter full low level işterseniz (bu sizin istediğiniz) kısa low level (başındaki ve sonundaki sectörlere belirli uzunlukta atıyor ve gayet kısa sürüyor), Dilerseniz diskinize advanced test yapıp yapısında arıza olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Benim tavsiyem Maxtor'un Powermax'i...  

Bad sektörlü diskler içinde ne yapabileceğinizi yazayım.  http://www.hdat2.com/ bu programı kullanarak bozuk sektörleri ayırarak işaretleyip diskin bu iş için ayrılmış bölümlerine aktarabilir dilerseniz set max size ile diskinizin boyutunu dilediğiniz yerden (baştan yada sondan) kesip boyutunu küçültebilirsiniz. Bu yapacağını işlemler ile bozuk diskini sektör onarımını yapıp (aslında onarmak değilde işaretleyip esgeçtirmek) sağlam disk elde edip tekrar low level format atabilirsiniz...   Bu program ileri derecede disk bilgisi gerektirir dikkatli olunmasını ve kullanım klavuzunun okunmasını tavsiye ederim...

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2013 23:43
Bilgehan POYRAZ
(@bilgehanpoyraz)
Saygın Üye

istediğiniz işlemin adı disk wipe. bu işlem için çok fazla program ve algoritma mevcut. benim önerim bedava olan www.diskwipe.org adresindeki çözüm olacaktır.

Bilgehan

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2013 23:57
Paylaş: