Forum

Harici diskime w8 k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Harici diskime w8 kurabilirmiyim ?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@ResulErsoy)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

İyi günler. bilgisayarımda w7 home premium işletim sistemi kurulu . Ben şöyle birşey yapmak istiyorum. 1 tb harici harddiskim var ve ben buna windows 8 kurmayı düşünüyorum .w8 i kurduktan sonra bios dan first device ayarını harici harddiskime çekicem ve w8 i bu şekilde kullanıcam. istediğim zamanda harici diskimi çıkarıp normal işletim sistemimi kullanmayı düşünüyorum.vmware sanallaştırma ile w8 kurdum fakat tam verim alamıyorum aklıma böyle birşey geldi. olurmu olmaz mı yardımlarınızı bekliyorum . 

Gönderildi : 21/12/2012 16:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar 

sanırım bu senaryo desteklenmiyor ancak Windows ToGo özelliğini kullanabilirsiniz.

kolay gelsin 

Gönderildi : 21/12/2012 17:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

İyi günler. bilgisayarımda w7 home premium işletim sistemi kurulu . Ben şöyle birşey yapmak istiyorum. 1 tb harici harddiskim var ve ben buna windows 8 kurmayı düşünüyorum .w8 i kurduktan sonra bios dan first device ayarını harici harddiskime çekicem ve w8 i bu şekilde kullanıcam. istediğim zamanda harici diskimi çıkarıp normal işletim sistemimi kullanmayı düşünüyorum.vmware sanallaştırma ile w8 kurdum fakat tam verim alamıyorum aklıma böyle birşey geldi. olurmu olmaz mı yardımlarınızı bekliyorum . 

harici diskiniz e-sata ise olabilir 

usb baglı ise boot edemezsiniz

ayrıca default book device degistirmenize gerek yok boot menu içerisinden windows7 veya 8 seçewrek hangisinden isterseniz boot edebilirsiniz

ben şu anda laptopumda test için vhd (sanal disk dosyası ) içerisine kurduğım windows ile çalışıyorum 

Gönderildi : 21/12/2012 17:41

(@ResulErsoy)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam sizin kullandığınız vhd olayını nasıl yapabilirim.Sanal disk dosyasına w8 i nasıl kurabilirim.bu konuda bilgi verebilirmisiniz ? 

Gönderildi : 21/12/2012 17:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/07/04/windows-7-sanal-disk-vhd-olu-turma-ve-kullan-m.aspx

vhd yaratıp attach etdin sonrasında w8 kurulumu sırasında disk olarak bunu gostemeniz yeterli 

bununla ilgili bir makale yazıp göndermek gerek aslında ama iş güçten ve okuldan vakit bulamıyorum 

Gönderildi : 21/12/2012 18:46

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member

vasvi bey cozumunuzu begendim

Gönderildi : 22/01/2013 19:27

Paylaş: