İnternet ile alakal...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet ile alakalı  

  RSS
 Anonim

Merhaba Sevili Hocalarım ;

 Ben bir hosting ve vps tarzı sistemler satmak istiyorum bununla alakalı 4 adet hp sunucum var ve ömürboyu lisanslı plesk - cpanel - directpanel - whmcs satın aldım ve vmware esxi kurarak sistemi sanallaştırdım yanlız ben ttnet'in verdiği 16 mb hızında net kullanıyorum doğal olarak siteler çok yavaşlıyor bulunduğum semtdeki hat fiber hattı destekliyor yanlız ip dağıtımlı bir sistem istiyorum bana yol gösterirmisiniz bu işlerde ne kullanılır.

Alıntı
Gönderildi : 17/12/2012 19:15
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Bireysel bir hat kullanara bu dediklerinizi yapmanız çok zor. Bireysel fiber hattı üzerinden IP anons edemezsiniz hiç bir yerde size bir hat kullanımı için 60 tane ip adresi vermez.

Ayrıca ev ortamında UPS İklimlendirme güvenlik gibi sorunlar yaşarsınız bu nedenle fazla maceraya girmeden sunucularınızı bir veri merkezine koymanız her açıdan çok faydalı olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/12/2012 11:51
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

Upload miktarı artmadığı sürece tam performanslı bir sistem olması haliyle imkansız oluyor. Ek olarak bireysel olarak ticaret yapmanıza zaten izin vermez hiçbir servis sağlayıcı bilginiz olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2012 11:28
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Tan Bora"]Upload miktarı artmadığı sürece tam performanslı bir sistem olması haliyle imkansız oluyor. Ek olarak bireysel olarak ticaret yapmanıza zaten izin vermez hiçbir servis sağlayıcı bilginiz olsun.
[/quote]

teknik yonune katılmakla birlikte 

servis saglayıcının( bireysel veya kurumsal ) ticaret yapıp yapmamanıza müdahale edeceğini sanmıyorum

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2012 11:32
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Şöyle bir müdehale yapıyorlar. Her hangi bir yerdeki ip bloğunu buradan anons edemiyorsun. Birden fazla ipde vermiyorlar böyle olunca hosing, VPS gibi işleri yapmak zor oluyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2012 11:38
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

Upload miktarı yüksek bir tarifenin fiyatı da yüksek değil mi ? Kullandığımız internet paketi zaten bireysel kullanıma imkan sağlıyor. Bu yüzden müdahale en baştan var zaten.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2012 13:06
 Anonim

Hocam Türktelkomla Görüştüm Malesef ADSL'de İP Bloğu Tanımlaması Yapılamıyorumuş Nedeni İse Süreklilik Adam Diyorki İlla Geliceksin Bana Şirketini - Firmanı Teyhit Eddireceksin ve Bizimle Çalışmak İçin İmza Atacaksın Bende Mecburen Metro Ethernet Kullanmaya Başladım ve 250 ' li İP Bloğu Alarak Sorunumu Çözdüm Teşekkür Ediyorum Sizlere.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2012 18:38
Paylaş: