Forum

TTNet Abonelerini K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TTNet Abonelerini Kendi ISP'leri Geçirmek İsteyen Şahıslar

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Daha önceden ve bu gün yine Türk Telekomdan aradığını söyleyen şahıslar; Hatlarımızın bireysel abonelik olduğunu, kurumsal aboneliğe geçmemiz gerektiğini, geçiş yaptığımızda bilmem ne kadar süre ile indirimli kullanım hakkı alacağımızı, süre sonunda aynı tutarla hizmetin devam edeceğini, anvitirus koruması alacağımızı vs. bahsetti.  Bununiçin bizden İmza sirküleri, Vergi Levhası Fotokopisi, Kimlik fotokopisi vs. talabinde bulundu. TTnet ile yaptığım görüşmeler neticesinde Rakip ISP'lerin bu yolla müşterileri kendi ISP'lerine geçirmeye çalıştıklarını ilettiler. Bunlara kanmayıp dikkatli olmanız konusunda uyarıda bulunmak istedim.

Mail adresindeki alan adına trace çektiğinizde.  linux8.sistemhost.com [93.184.144.112] adresine gidiyor. Bu da zaten bize Türk Telekom olmadığını alenen gösteriyor.

Lütfen  bu konuda dikkatli olunuz.

Gönderildi : 19/03/2012 14:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bunlar kağıt yapmışlar ama Telekomun böyle bir hizmeti gerçekten var. Biz şuanda ttnetin işyerim paketini kullanıyoruz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/03/2012 14:14

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Benim bireysel evde kullandığım hattımı TTNET işyerim paketine geçirmişler, hangi akla hizmet değerlendirdilerse artık.

Gönderildi : 19/03/2012 15:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bir abone sözleşmesi isteyin. olayı çözer. ttnetin artık bir çok partneri var. bunlardan birisine bu işi vermiş olabilir.

2. alternatif Abone merkezine bir yetkili gidip siz durumu düzeltin.

Gönderildi : 19/03/2012 15:41

(@www-rizasahan-com)
_

Ayrıca fiyatlarda felaket oluyor resmen. Sözde telefonsuz internet olacaktı telefonsuz interneti isterseniz alabiliyorsunuz ama telefonlu maddi olarak daha iyi kalıyor. Geçen aradılar sizi bilmem ne tarifesine alalım aylık 26 tl telefon faturası verin dediler. Hiç konuşmayız neredeyse ev telefonu ile 26 dedikleri 52 tl geldi. Telekomdan babam ararsa telefonu kapatacağım. Göz göre göre kelime oyunları ile insanlara neler yapılıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/03/2012 16:00

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Ayrıca fiyatlarda felaket oluyor resmen. Sözde telefonsuz internet olacaktı telefonsuz interneti isterseniz alabiliyorsunuz ama telefonlu maddi olarak daha iyi kalıyor. Geçen aradılar sizi bilmem ne tarifesine alalım aylık 26 tl telefon faturası verin dediler. Hiç konuşmayız neredeyse ev telefonu ile 26 dedikleri 52 tl geldi. Telekomdan babam ararsa telefonu kapatacağım. Göz göre göre kelime oyunları ile insanlara neler yapılıyor.

Çıkan bayanlar önlerindeki kağıdı okuyorlar, verdikleri teklifi kabul etmezsen itiraz edersen de bozuluyorlar. Niye kabul etmiyorsun, sana uygun teklif iletiyoruz vs. bir yığın söz kalabalığı. Sanki parayı beraber kazanıyoruz.

Gönderildi : 19/03/2012 16:05

(@www-rizasahan-com)
_

Çıkan bayanlar önlerindeki kağıdı okuyorlar, verdikleri teklifi kabul etmezsen itiraz edersen de bozuluyorlar. Niye kabul etmiyorsun, sana uygun teklif iletiyoruz vs. bir yığın söz kalabalığı. Sanki parayı beraber kazanıyoruz.

Sonuna kadar katılıyorum hocam. Telekomun sözde rakipleri biraz daha adam gibi hizmet verse piyasa ucuzlayacak ama. Hayırlısı artık.

Gönderildi : 19/03/2012 17:13

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Benim bireysel evde kullandığım hattımı TTNET işyerim paketine geçirmişler, hangi akla hizmet değerlendirdilerse artık.

😀 ya aklıma gülmekten başka bir şey gelmedi

Gönderildi : 01/05/2012 02:54

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Türk telekom ve ttnet'ten uzak durun verdikleri hizmet kalitesi berbat.. İnsanları kandırmak için ellerinden geleni yapiyorlar..

Türk telekom hizmet verdiği verimerkezini ve kullandığı cihazları gördüm. Cisco'nun işe yarmaz cihazlarını kullanarak hizmet veriyorlar.. gerisini siz düşünün..

Aşağıdaki resimdeki yer türk telekoma ait.. Açılışı yapan resimde görünüyor..

Türkiyede en iyi isp sağlayıcı 1.cisi süperonline 2.cisi sadecehosting 

Gönderildi : 10/10/2012 05:23

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu resmin gerçek olduğuna inandığınızı düşünmek istemiyorum 🙂

ayrıca sadecehosting yanlış bilmiyor isem isp degil datacenter hosting hizmeti veriliyor sadece 

edit : kontrol ettim g.shdsl ve metro ethernet hizmetleri mevcutmuş 

Gönderildi : 10/10/2012 14:10

Paylaş: