Forum

1 Bilgisayar 4 Moni...

Bildirimler
Hepsini Temizle

1 Bilgisayar 4 Monitör (Görüntüleri birleştirme ve bölme)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,980 Görüntüleme
(@muhammedyucal)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Elimde 1 bilgisayar var diyelim. 4 tane de tv veya monitör. TV ler iki 2x2 olacak şekilde monte edilmiş durumda. Benden, istenilirse 4 monitör tek monitörmüş gibi, istenilirse tek tek kullanılacak şekilde değişken bir yapı istendi. Ancak piyasada ki ekran kartlarının hepsinde 4 çıkış yok malumunuz. Bu işlemi nasıl yapabilirim? HDMI splitterlar bildiğime göre sadece görüntüyü çokluyorlar 1 to 4 şeklinde. Birleştirme işlemi yapamıyorlar diye biliyorum.

Bana fikir verebilir misiniz?

Gönderildi : 18/06/2020 15:17

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Piyasada 4 çıkışlı ekran kartları var ancak biraz pahalı bahsettiğiniz senaryoya göre böyle bir kart almanız gerekiyor.

Hdmi dönüştürücü ile aynı görüntünden çıkış alabilirsiniz farklı ekran görüntüsü alamazsınız.

Gönderildi : 18/06/2020 19:36

(@muhammedyucal)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @erdemyaglikara

Merhaba,

Piyasada 4 çıkışlı ekran kartları var ancak biraz pahalı bahsettiğiniz senaryoya göre böyle bir kart almanız gerekiyor.

Hdmi dönüştürücü ile aynı görüntünden çıkış alabilirsiniz farklı ekran görüntüsü alamazsınız.

Epey araştırdım bu konuyu ve sizin dediğiniz gibi 4 çıkışlı bir ekran kartından başka çare yok gibi görünüyor.

Gönderildi : 19/06/2020 07:28

Paylaş: