Forum

Fortinet harici ağ ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet harici ağ içinde port sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
464 Görüntüleme
(@fatihhoymak)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba kolay gelsin,

Şirket dışı rdp için Froticlient kullanıyorum fakat şöyle garip bir durum var ben varsayılan 3389 portunu değiştirdiğimde localde şirket içinde bile bağlantı sağlayamıyorum güvenlik duvarında gelen giden kurallara dahi yeni portu girsemde localde bağlantı olmuyor bu konuda fikri olan varmıdır

Gönderildi : 29/09/2023 11:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, local' de RDP portunu değiştirmek ne demek? Windows OS üzerinde kayıt defterinden sen RDP protokolü için artık 3389 değil örnek 5223 dinle mi demek?

Local firewall aktif mi? 

Firewall kapattıktan sonra denediniz mi? Eğer içerideki bir makine diğer bir makineye RDP ile giderken VLAN mantığı ile Firewall da sonlanmıyor ise, yani switch üzerinden dönüyor ise zaten sorunun firewall ile ilgisi yoktur.

Öncelikel portu değiştirin, sonra makineyi yeniden başlatın (o portun kullanılmadığına emin olun), sonra netstat -na ile gerçekten ilgili portun rdp yapacağınız makine tarafından dinlendiğini doğrulayın. Firewall' u kapatın ve deneyin. Eğer bağlanırsanız sorun firewall kurallarınızdandır, yani local windows firewall dan bahsediyorum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2023 23:05

Paylaş: