Forum

Fortigate konsol ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Fortigate konsol bağlantısında yapılandırma menu çıkmıyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
1,768 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Fortigate 60d cihaza temiz imaj yüklemek için konsol kablosu ile bağlanıyorum Press any key to display the configuration menu yazısı gelmiyor bekliyor ve system starting deyip cihaz başlıyor. Elimde faklı bir cihaz daha var ona bağlanıp imaj yükledim kablomda yada bilgisayardan kaynaklı olsa diğer cihazda da sorun yapardı. Bu durum hem konsol portdan hemde usb konsoldan fortiexplorer de de aynı. Cihazın web arayüzünden 6.0.11 e yükseltip factoryreset de yapıp denedim. Fakat ne hikmet ise Press any key to display the configuration menu ye girip cihazı silemiyorum. Cihaz ı konsoldan putty ile system starting yazısı gelince görüyorum sadece sonrada açılıyor. Bu tip bir durum ile karşılaşan arkadaş varsa neyi kontrol etmem gerekiyor acaba. Bu arada hem pc den hemde notebook um ile de denedim ikisinde de sorun aynı. 

Gönderildi : 01/01/2021 16:48

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

console kablosu ile bağlandıktan sonra
noktalar ekrana gelince g tuşuna basın
formatlamak için f tuşuna , firmware yüklemek için g tuşuna basın.

flash formatlama makalesi
https://kb.fortinet.com/kb/documentLink.do?externalID=FD46582

Gönderildi : 05/01/2021 14:11

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

@savasdemir abi sorunu şifreyi sıfırladıktan sonra factory reset yaptım. Sonra 6.0.11 i yükledikten sonra tekrar factory reset yaptım cihazı kullandım. 

Sorun putty ile bağlandığımda ..... çıkıp bir tuşa basın seçeneği çıkmıyordu bekliyordu ve login ekranı geliyordu. şimdi bir tane daha 60d daha var elimde bunda öyle bir sorun yok. Hani olurda şifre resetleme devre dışı bırakılıp böyle bir şey olursa nasıl yaparım diye sordum. İlgi ve alakan için teşekkür ederim sorunum çözüldü. 

Gönderildi : 11/01/2021 21:32

Paylaş: