Anasayfa » Forum

Fortigate -100E Har...

[Çözüldü] Fortigate -100E Hardware & Plus 1 Year 24 x 7 FortiCare UTM License  

RSS
GokhanKarasoy
(@GokhanKarasoy)
Üye

Merhabalar

Merkez ve sube ofislerimize,
Fortigate -100E Hardware & Plus 1 Year 24 x 7 FortiCare UTM License

2 adet alma planimiz var, konuyu deneyimlemis arkadaslar varsa oneri ve dusuncelerinizi paylasir misiniz.

Tesekkurler Iyi gunler

Alıntı
Gönderildi : 19/11/2019 17:27
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Günaydın;

Konunun çok fazla detayı yok aslında. Mevcut cihazlarınızın lisans süresi dolduğu için lisans alacaksınız sanırım, sorunuzdan bu yorumu çıkardım. Kullanım olarak hiçbir şey değişmeyecek, destek ve garanti süreniz devam etmiş olacak sadece. Eğer 24x7 desteğe ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız 8x5 destek paketi olup olmadığını sorgulayabilirsiniz, belki bütçe olarak indirim sağlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/11/2019 08:09
GokhanKarasoy
(@GokhanKarasoy)
Üye

Merhabalar

Hardware + 24x7 Support u yeni almayi planliyoruz. Hikayemiz soyle ilk once noktalarda basarisiz ve verimsiz bir Unifi cihaz cozumu denemesi olmus, bir cihaz elektrik problemine bagli yanmis 🙂 sonra gecici her iki tarafa az pc den hallice hardware lere Pfsense kurduk ancak onda da baska sorunlar basgosterdi. (managment vs.) Yaptigimiz arastirmada piyasada fiyat performans ve cozum olarak Fortigate appliance yaygin kullanimda olunca konuyu deneyimleyen arkadaslarada danismak istedim, Kisaca bu sekilde cok tskr ederim.

Iyi Gunler

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/11/2019 13:17
Yilmaz BARCIN
(@yilmazbarcin)
Üye

Merhaba,

ortam özelliklerini paylaşmamışsınız, aa benim önerim 100-F almanız olur genel müdürlüğünüz için, 10G interface özelliği ile L3 intervlan routing içinde kullanabilirsiniz ( vlan yapılandırması ).

donanım + 1 yıllık  lisans önermem, biraz daha bütçeyi arttırarak donanım + 3 yıllık lisans toplam sahip olma maliyetinizi düşürür. Sonraki yıllarda yıllık yenilemelerde indirim sorun olur, 1 yıllık almayın.

şube tarafında 100E gerekiyor mu, sizing i doğru yapın, 60E 80E yetiyor ise daha kücük cihaz kullanın. Sonuçta içerisinde hepsinin Forti OS var.

Kolay gelsin,

yB

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/11/2019 23:21
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol