Forum

Fortigate 90D Wi-Fi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 90D Wi-Fi yardımı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@DoganYetiskin)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar fortigate 90D wi-fi üzerinde ssıd oluşturdum. sonra FortiAp Profiles'da profil tanıttım, sonra Managed FortiAps'den, access point olarak 223c cihazını tanıttım. sonra ise policy yaptım ve internet çıkışım var. normal local ip adresi ..1.0, wi-fi local ip adresi ..2.0 dan başlıyor. ayrıca diğer şubeler ile Site to Site vpn var ama Wi-fi üzerinden diğer şubelere ulaşamıyorum. ama kablo taktıgımda ulaşabiliyorum. wi-fi üzerinden local network için Policy yaptım ama genede olmadı acaba eksik yaptığım bir şey varmıdrı yada nasıl yapabilirim. 

Gönderildi : 18/06/2017 01:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Vpn tunnel  oluştururken  source  network  olarak X.X.1.0/24 tanımladıgınızı  tahmın  edıyorum bu  tanımlamadan   dolayı X.X.2.0  networkunden başlayan trafik  vpn  tuneline girmeyecektir. Vpn tunnel  tanımlamalarınızda Merkez  tarafında source kısmına x.x.1.0 ve x.x.2.0 networkunu ekleyin veya x.x.x.0/16 olarak  ekleyın sube  tarafında da  dest network  tarafını duzenlemenız  yeterlı olacaktır.

merhabalar fortigate 90D wi-fi üzerinde ssıd oluşturdum. sonra FortiAp Profiles'da profil tanıttım, sonra Managed FortiAps'den, access point olarak 223c cihazını tanıttım. sonra ise policy yaptım ve internet çıkışım var. normal local ip adresi ..1.0, wi-fi local ip adresi ..2.0 dan başlıyor. ayrıca diğer şubeler ile Site to Site vpn var ama Wi-fi üzerinden diğer şubelere ulaşamıyorum. ama kablo taktıgımda ulaşabiliyorum. wi-fi üzerinden local network için Policy yaptım ama genede olmadı acaba eksik yaptığım bir şey varmıdrı yada nasıl yapabilirim. 

Gönderildi : 18/06/2017 02:58

Paylaş: