Forum

Firewall Cihazı Tav...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall Cihazı Tavsiyesi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@TahirUYANIK)
Gönderiler: 23
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firewall cihazı almayı düşünüyorum. Uygun fiyatlı tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı?

HPE ProLiant DL380 Gen9 Server (MS. Win. Server 2012 R2), HP Procurve 1810-24g switch, 10 terminal mevcut.

Gönderildi : 01/10/2016 21:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Her firewall markasının kullanıcı ve kurum ölçeğine göre cihazı var. Genel olarak Türkiye üzerinde dökümanı bol olan desteği olan firewall olarak ben Fortigate öneririm.

Kurum yapısına göre yeterli olabilecek model seçimi yapılabilir.

Kullanım ve arayüz her modelde aynı olup desteklenen değerleri ve port sayıları farklıdır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/10/2016 00:38

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

"uygun fiyat" dediğinizde, aslında firewall tarafında taleplerinizi belirtmeniz gerekir.

sadece firewall tarafı derseniz, hyper-v üzerinde pfsense konumlandırabilirsiniz, bedelsiz.

donanım çözümü isterseniz, draytek fiyat/performans markası.

utm/ngutm tarafını düşünürseniz, tavsiyem kerio control ng100 veya virtual appliance.

https://control.demo.kerio.com:4081/admin/

ülkemizdeki yaygınlığı konusunda, Rıza hoca'ya katılıyorum.

ancak forti tarafında raporlama için analyzer zorunluluğu, ciddi bir maliyet.

cyberoam, yeni adı ile sophos son dönemde pazardan ciddi bir pay alıyor.

yine raporlama için 25ing altına düşmemeniz veya iview kullanmanız gerekir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2016 00:55

Paylaş: