Forum

Fortigate 80c Andro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 80c Android 6 sonrası internete girememe

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
586 Görüntüleme
(@HuseyinKOCASULEYMAN)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

meraba ben bu forum yeni katıldım.Öncelikle fortigate kullanmaya yeni başladım.Şuan fortigate 80c bir firewall umuz var iş yerinde.buna bağlı zyxcel modem (AP )ve azteck router (AP) iki tane access pointımız var.Bunlar fortigate de yapılandırılmadan dhcp devre dışı ve bridge modda çalışıyor.Sorunum İnternete girmede bazı android telefonlar yeni güncelleme (android 6 ) dan sonra bağlı ap lere irememeye başladı.İş yeri haricinde engelsiz wifi modemlere bağlanıyor telefonlar.ve güncellemeden önce bizim ap lere bağlanıp internete girebiliyorlardı.Bakınca local ip alıyor cizhazllar ama internete bağlanmıyor sebebbi ne olabilir acil yardım lazım teşekkürler. 

Gönderildi : 30/05/2016 17:37

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

meraba ben bu forum yeni katıldım.Öncelikle fortigate kullanmaya yeni başladım.Şuan fortigate 80c bir firewall umuz var iş yerinde.buna bağlı zyxcel modem (AP )ve azteck router (AP) iki tane access pointımız var.Bunlar fortigate de yapılandırılmadan dhcp devre dışı ve bridge modda çalışıyor.Sorunum İnternete girmede bazı android telefonlar yeni güncelleme (android 6 ) dan sonra bağlı ap lere irememeye başladı.İş yeri haricinde engelsiz wifi modemlere bağlanıyor telefonlar.ve güncellemeden önce bizim ap lere bağlanıp internete girebiliyorlardı.Bakınca local ip alıyor cizhazllar ama internete bağlanmıyor sebebbi ne olabilir acil yardım lazım teşekkürler. 

merhaba

bağlamış olduğunuz interfaces bacağına policy yazdınızmı acaba birde dhcp kapattık yazmışsınız aplerdenmi kapalı dhpc yoksa fortigatemi eğer fortigate kapalı ise elle ip vernemiz gerek aplerde kapalı ise sorun olmaz 

Gönderildi : 30/05/2016 19:17

(@HuseyinKOCASULEYMAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Mrb. apler de dhcp kapalı.Fortigate ipleri dağıyıyor bizim belirlediğimiz iç ip leri.Birde çok bağlanan var bazen bakıyorum sabit ipsi olan bir pc ile bağlanan android telefon aynı ip yi alıyor sebebini anlamadım.elle ip girdiğimde hiç girmiyor nete.kendi bağlandığında ise diğer pc nin ipsini alıyor bazen giriyor bazen girmyor.Yani android 6 ya geçtikten sonra sistemde hiç bir değişiklik yapılmadı sadece android6 yüklü tellerde sıkıntı var ip alıyor ama internete giremiyor.android 5 lolipop sürümlerinde hiç bir sorun yok.

Gönderildi : 31/05/2016 12:21

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

android telefonlarda SSID bağlantısında "modify network config" girin, "show advanced options"a açın, proxy none durumda mı, manuel mi?

wireless bağlanınca SSID ne olursa olsun proxy manuele geçiyor bu yüzden bağlantı da sorunlar olabiliyor.

pc ile aynı ip adresini alması başka bir durum tabi, android 6da internete girememe başladı dediğiniz için yukarıdaki duruma dikkat etmenizi istedim.

ama aynı ip alması ip çakışmasına yol açacağı için zaten bağlanamaz.

sadece bir telefonda mı pclerle aynı ip sorunu var, Wireless yayında dhcp farklı bir yerden olabilir mi?

Gönderildi : 01/06/2016 01:33

(@HuseyinKOCASULEYMAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Malesef sorunum düzelmedi.Dediğinz prozy ayarlarında bir değişiklik yoktu.Yani proxy none yazıyor.Laptopumun wifi sini wifi modem yaptım o şeklde bağlanıp nete girebiliyorlar..Çok tuhaf hiç bir mantıklı açıklama bulamıyorum..

Gönderildi : 04/06/2016 18:48

Paylaş: