Forum

Fortigate HTTPS Chr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate HTTPS Chrome

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,625 Görüntüleme
(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, youtube ile başım belada https youtube kaçırıyor hemen hemen tüm https ayarlarını yaptım ama yine kaçyıor frimeware 5.2 nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 28/05/2016 21:42

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

forti tarafında ssl inspection aktif mi ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/05/2016 23:07

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

evet aktif hocam

Gönderildi : 29/05/2016 00:36

(@HayatiBEBEK)
Gönderiler: 24
Eminent Member

bende 80c 5.2.7 kullanıyorum bende de kaçırıyor. Ne yazık ki çözüm bulamadım. Destek konusuna ise hiç girmiyorum. Lisans bitmesine 6 ay kaldı ya sabır çekiyorum, bittikten sonra kapının önüne koyacağım kesin. Alternatif çok ne de olsa, belki fortinet kadar iyi olabilir yada olmayabilirler ama lisans yeniledikten sonra en azından destek vermeye sorunlara çözüm sağlamaya devam ediyorlar.

Gönderildi : 29/05/2016 01:26

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

şuan demoda olduğumda 5.4 versiyonunda da ssl inspection, web filter tarafında youtube engellenemiyor görünüyor.

ancak app. filter tarafında denediğimde, direk youtube trafiğini kesti.

5.2 üzerinde app filter tarafını inceleyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2016 01:46

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hocam app filter tarafında , youtube engelli , örnek vermek gerekirse 5 makine var , 3 engelleniyor 2 si engellenmiyor

vpn yazılımı var mı diye şüphanelendim hotsport vs.. onlarda yok , webfilterde flow based yaptım yine fayda yok.

Gönderildi : 29/05/2016 01:52

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

Hocam app filter tarafında , youtube engelli , örnek vermek gerekirse 5 makine var , 3 engelleniyor 2 si engellenmiyor

vpn yazılımı var mı diye şüphanelendim hotsport vs.. onlarda yok , webfilterde flow based yaptım yine fayda yok.

öncelikle merhaba 

bulunduğum firmadada FortiGate 80C kullanıyorum böylebir sorun yaşamadım ancak şöyle bir durum var çok sayıda kullanıcı var cihazda bu durumda session sayısı yükseliyor youtube ve facebookda hiç başıma gelmedi ama arada izleseneyi kaçırıyor örneğin ama cihazi reboot ederseniz düzeliyor tabi bu tamamen cihaza fazla yükbidiğinden oluyor 120den fazla kullanıcı ekledım oyüzden oluyor yani kullanici sayınız nedir?

Gönderildi : 29/05/2016 15:00

(@FiratOCAK)
Gönderiler: 4
Active Member

Aynı sorunu bende yaşadım, yeni frimware de daha düzgün çalışıyor sadece Youtube değilde application control'den direkt video/audio kategorisini blocklayıp çözmüştüm.

Gönderildi : 07/06/2016 12:42

(@MuratKehya)
Gönderiler: 69
Trusted Member

100D kullanıyoruz, ortalama 100-110 kullanıcı v.5.2.3 yüklü. Şimdi denedim, sıkıntı yok. Youtube engelleniyor. 

ssl/ssh ispection ise  "SSL Certificate Inspection" seçili full değil yani.

Eskiden bu ayarlarla facebook video engellenmezdi, 3-5 aydır facebook video da engelli. Tüketimimiz bayağı düştü.

Tek sıkıntım, kategori yanlışlığından açılan video siteleri ve psiphon. Bu program için daha katı kuralla uygulamak lazım. Şimdilik kullanan personeli uyarıp geçiyoruz. Ayrıca bu programı kullananların internet ayarları bozulduğu için internete de giremiyorlar. O zaman da haberimiz oluyor 🙂

Gönderildi : 08/06/2016 12:08

Paylaş: