Forum

FortiGate 80c youtu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FortiGate 80c youtube loglamak

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
524 Görüntüleme
(@rahmiaydn)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

FortiAnalyzer-100C v5.2.1-build0662 141212 (GA) Kullanmaktayım youtube girdigimizde önerilen videolarda değişik değişik videolar gelmekte fortiden kim hangi videoyu izlemiş görmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

FortiGate 80C

v5.2.2,build642 (GA)

Gönderildi : 18/04/2016 15:00

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

fortigate ldap authentication yaptiysaniz loglarda video stremaingi gorebilirsiniz. Youtube icerigini gorebilirsiniz test etmek gerekir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/04/2016 01:08

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

öncelikle raporlamada ip görmek istemiyorsanız kişi görmek istiyorsanız firewall'ınız ile AD arasında LDAP bağlantısı ve FSSO tanımlamanız gerekiyor ve sonrasında Internet erişimlerinde yetkilendirmenizi FSSO kullanıcı/gruplarınıza vermeniz gerekiyor.

Internet erişim kurallarınızda kullandığınız kurallarda web filtering ve application control enable etmeniz gerekiyor. Bu enable etttiğiniz profili de Security profile'lerden gidip Monitor 'e çekmeniz gerekiyor ilgili kategori ve uygulamaları.

tüm bu işlemleri yaptıktan sonra FortiAnalyzer'dan web usage raporunda kim hangi siteye girmiş, ne kadar zaman geçirmiş detaylı olarak görebilirsiniz.

iyi çalışmalar,

Gönderildi : 21/04/2016 10:41

Paylaş: