Fortigate 80C Misaf...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 80C Misafir Ağı Bağlantı Hakları  

  RSS
Ramazan Erkut
(@RamazanErkut)
Üye

Merhaba, şirketimizde kullandığımız Fortigate 80C cihazımız var buna bağlı olarak FortiAP var. Misafir ağımızı TP-Link modem ile wifi olarak sağlıyoruz. TP-Link tarafında misafir ağ için herhangi bir destekleri olmadıklarını söylediler. Benim yapmak istediğim, misafir ağına bağlanan kişiler herhangi bir web browser actıklarında ilk olarak benim hazırladığım "Bu wifi ağına bağlandıktan sonra aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız" gibi bir bildirimde bulunmak. Bu olayı Fortigate 80C cihazında yapabilmem mümkün mü acaba? 

Alıntı
Gönderildi : 14/01/2015 17:23
Selim GÜRAKSIN
(@SelimGURAKSIN)
Üye

Merhabalar. Mümkün tabii ki. Misafir ağının kuralına girerseniz aşağıda replacement message kısmı var. Orada Disclammer mesajları mevcut. istediğinizi seçip kullanıcıya captive portal yada yasal sorumluluk uyarısı olarak düzenleyebilirsiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2015 17:34
Ramazan Erkut
(@RamazanErkut)
Üye

[quote user="Selim GÜRAKSIN"]Merhabalar. Mümkün tabii ki. Misafir ağının kuralına girerseniz aşağıda replacement message kısmı var. Orada Disclammer mesajları mevcut. istediğinizi seçip kullanıcıya captive portal yada yasal sorumluluk uyarısı olarak düzenleyebilirsiniz. [/quote]

Misafir ağı için herhangi bir policy oluşturmadım, şirket policyleri geçerli. Bunun için yeni bir policy oluşturup, misafir ağı için belirlediğim IP havuzunu mu eklemem gerekiyor?

İlk defa böyle bir işlem yapacağım için daha açık anlatabilir misiniz? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2015 17:44
Ramazan Erkut
(@RamazanErkut)
Üye

Konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2015 13:43
Ramazan Erkut
(@RamazanErkut)
Üye

Fortigate 80C hakkında uzman kimse yok mu arkadaşlar?

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/01/2015 13:09
Paylaş: