Forum

Fortigate 80C Misaf...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 80C Misafir Ağı Bağlantı Hakları

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@RamazanErkut)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şirketimizde kullandığımız Fortigate 80C cihazımız var buna bağlı olarak FortiAP var. Misafir ağımızı TP-Link modem ile wifi olarak sağlıyoruz. TP-Link tarafında misafir ağ için herhangi bir destekleri olmadıklarını söylediler. Benim yapmak istediğim, misafir ağına bağlanan kişiler herhangi bir web browser actıklarında ilk olarak benim hazırladığım "Bu wifi ağına bağlandıktan sonra aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız" gibi bir bildirimde bulunmak. Bu olayı Fortigate 80C cihazında yapabilmem mümkün mü acaba? 

Gönderildi : 14/01/2015 18:23

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar. Mümkün tabii ki. Misafir ağının kuralına girerseniz aşağıda replacement message kısmı var. Orada Disclammer mesajları mevcut. istediğinizi seçip kullanıcıya captive portal yada yasal sorumluluk uyarısı olarak düzenleyebilirsiniz. 

Gönderildi : 14/01/2015 18:34

(@RamazanErkut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Mümkün tabii ki. Misafir ağının kuralına girerseniz aşağıda replacement message kısmı var. Orada Disclammer mesajları mevcut. istediğinizi seçip kullanıcıya captive portal yada yasal sorumluluk uyarısı olarak düzenleyebilirsiniz. 

Misafir ağı için herhangi bir policy oluşturmadım, şirket policyleri geçerli. Bunun için yeni bir policy oluşturup, misafir ağı için belirlediğim IP havuzunu mu eklemem gerekiyor?

İlk defa böyle bir işlem yapacağım için daha açık anlatabilir misiniz? 

Gönderildi : 14/01/2015 18:44

(@RamazanErkut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

Gönderildi : 15/01/2015 14:43

(@RamazanErkut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Fortigate 80C hakkında uzman kimse yok mu arkadaşlar?

Gönderildi : 19/01/2015 14:09

Paylaş: