Forum

Fortinet 100D Fw v5...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 100D Fw v5.0,build0271 ve Fortianalyzer v5.0.6-build0310 Erişim yapılan web site adreslerini görüntülemek

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@umitunsal)
Gönderiler: 60
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli Arkadaşlar ;

Sonicwall'dan Fortinet'e geçiş yaptım.Fortinet logları Fortianalyzer'e gönderiyor.Loglarda kullanıcıların sadece engellenen erişimleri görüntüleniyor.Hangi siteye vs girdikleri görüntülenmiyor.analyzer log view kısmından ve  rapor kısmından baktığım da da aynı şeyi görüyorum.Acaba bu firmware ile ilgili bir sorun mu yoksa bir yerde konfigürasyon hatasımı var ? dikkat etmem gereken kısım ne olabilir ?

Vereceğiniz yardımlar için şimdiden teşekkürler

Ümit AZILIOĞLU

Gönderildi : 17/04/2014 13:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

oluşturduğunuz policy içerisinde log all sessions kutucugunun seçili olup olmadıgını kontrol edebiliriz

Gönderildi : 17/04/2014 13:26

(@umitunsal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Vasvi Bey cevabınız için teşekkür ederim Evet  policylerimde  log all session işaretli durumda 

Gönderildi : 17/04/2014 14:11

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

Ümit abi,

Web filter altında fortiguard category de monitor yapmak gerekiyor. Version bilgisini yazabilirsek sonuca göre daha detaylı bilgilendirme yapabilirim. 

Gönderildi : 17/04/2014 20:00

(@umitunsal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Abdullahcım merhaba ;

cevabın için çok teşekkür ederim.Ben sadece Allow yada Block seçeneği işaretlenebiliyor diye düşünmüştüm Mönitor seçeneğinde hem izin verip hem  erişim loglarını tutuyor anlaşılan  iyi çalışmalar

Gönderildi : 18/04/2014 16:55

Paylaş: