Forum

Fortigate 50 B Tran...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 50 B Transparent Mode Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@h-ibrahimbenli)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar transparent mod ile ilgili küçük bir sorum olacaktı.Bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevinirim.

50B yi transparent modda sadece  1 adet hattımı kullanabilirim?

Transparent moda altım ve sadece 1 hattı devreye alabildim ikincisi olmadı.Teknik hizmet için görüştüm sadece

birini kullanabileceğimi söylediler.Yani bu modda sadece 1 hattı mı kullanabiliyorum? 

Gönderildi : 15/04/2014 14:27

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

firewallin önüne küçük bir switch koyarak istediğiniz kadar adsl kullanabilirsiniz

iç networkunuzden buy modemlerin ip adreslerine erişim kuralı yazdıktan sonra sıkıntı olmaz 

ama clientlerinizin ag gecitlerini her modeme gore kendinizin ayarlaması gerekir bu durumda 

a makinası 1. modemden b makinası 2. modemden cıksın istiyorsanız buna gore dhcp yapılandırması veya manuel ayar yapmanız gerekecek 

Gönderildi : 15/04/2014 16:24

(@h-ibrahimbenli)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Vasvi Bey.

Normal modda çalıştırırken balance ayarı yapabiliyordum.Yani iki adet adsl hattımı ağın yoğunluğuna göre

dengeleyebiliyordum.Sabit ip ile sisteme girmesi gerekenleri sabitliyordum.Bu özelliği kullanma imkanım oluyordu. 

Gönderildi : 15/04/2014 17:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Transparent modda (fortigate cihazı ) iken ag gecidiniz direk modemin ip adresi oldugu için load balance yapma şansı kalmıyor

load balance yapı kullanmak istiyorsanız modemleri bridge  moda alın derim ben

Gönderildi : 15/04/2014 17:34

Paylaş: