Forum

Fortigate 80c ipsec...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 80c ipsec vpn over tcp

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@EmreTerzi)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Fortigate 80c uzerinde ipsec vpn kurulumunu duzgun bir sekilde yaptim. UDP portu uzerinden Cisco vpn client ile sorunsuz bir sekilde baglaniyorum.

Bu vpn baglantisini belirli bir tcp portu uzerinden yapabilir miyim? Internette arastirdim fakat bulamadim. Yardimci olabilecek arkadaslara simdiden cok tesekkurler.

Gönderildi : 21/12/2013 19:12

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Rica etsem konuyu biraz daha açıklayabilir misiniz ? Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2013 21:28

(@EmreTerzi)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mustafa Bey,

Standart olarak IPsec VPN kurulumu yaptim ve sorunsuzca calisiyor. Fakat baglanti UDP protokolu uzerinden yapiliyor. Bunun yerine TCP protokolu uzerinden yapilmasini istiyorum. Tabii eger mumkunse. Asagidaki resimde ilgili satiri gorebilirsiniz.

Iyi calismalar,

Emre

Gönderildi : 28/12/2013 19:06

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

O sizin çıkış portunuz, hatırladığım kadarıyla random olarak oluşuyor o portu

Dökümanda da görüldüğü üzere, aslında TCP üzerinden yapıyor,

http://kb.fortinet.com/kb/viewContent.do?externalId=10773  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/01/2014 14:17

(@EmreTerzi)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabiniz icin tesekkurler. Fakat adresini verdiginiz dokumanda da ayni port yaziyor. IPsec tunnel icin UDP 500 ve 4500 seklinde yaziyor. Gonderdiginiz dokumanda IPsec gecen bir cumleyi asagida paylasiyorum.

Note : If a secure connection has been configured between a Fortigate and a FortiAnalyzer, Syslog traffic will be sent into an IPSec tunnel. Data will be exchanged over UDP 500/4500, Protocol IP/50 

Sanirim TCP portu uzerinden IPsec baglantisi kurulamiyor. Buraya yazmadan once bayagi arastirmistim. Yine de tesekkurler.

Gönderildi : 06/01/2014 04:19

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

ipsec vpn udp portu üzerinden çalışır.değiştiremezsiniz.bunun yerine ssl vpn kullanmanızı öneririm.https portu üzerinden bağlantı yapabilirsiniz.
selamlar

Gönderildi : 07/01/2014 15:24

Paylaş: