Forum

2 Hat sonlandırılma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Hat sonlandırılması

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, üstadlar

Fortigate 80C FW mevcut ve FW üzerinde 1 Adet ADSL çalışıyor(Bridge modem ) ve 1 Adet G.DSL bulunmakta sorunum ADSL Distanse 5 , G.DSL hattım Routing Monitor'de 0 olarak görünüyor, Default olarak G.DSL hattan çıkış yapmam gerekiyor bu ayarı nasıl yapabilirim

G.DSL bağlı olduğu İnterface Dintance değeri giremiyorum. ADSL gibi bir değer girebilecek olduğum kısıım göremedim

TŞK ederim 

Gönderildi : 07/02/2013 23:23

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Policy Base Routing yapabilirsin. Veya en kolay WAN1 bacağına Gdsl bağla diğerine adsl bağla.

Gönderildi : 08/02/2013 19:58

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba, üstadlar

Fortigate 80C FW mevcut ve FW üzerinde 1 Adet ADSL çalışıyor(Bridge modem ) ve 1 Adet G.DSL bulunmakta sorunum ADSL Distanse 5 , G.DSL hattım Routing Monitor'de 0 olarak görünüyor, Default olarak G.DSL hattan çıkış yapmam gerekiyor bu ayarı nasıl yapabilirim

G.DSL bağlı olduğu İnterface Dintance değeri giremiyorum. ADSL gibi bir değer girebilecek olduğum kısıım göremedim

TŞK ederim 

ghdsl için sanırım sabit ip adresin var.o zaman router kısmında statick route kısmında gateway belirttiğin yerden distance değerini 5 yapman gerekecektir.daha sonrasında Rafetin dediği gibi policy route yazarak istediğin ip yi istediğin wandan internete çıkarabilirsin.
selamlar

Gönderildi : 12/02/2013 12:58

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, hocam bende sizin söylemiş olduğunuz gibi yazdım ve oldu testlerde her iki hatta da trafik olduğunu görülüyor, sormak istediğim bir konu hocam Routing Monitor kısmında otomatik olarak gelen route'lar önemi nedir ? Policy Base Routing olara Source Kısmı Lokal ip adresleri oldukları Dest. ise gidecek oldukları IP adresleri bulunmakta port kısmında ise her iki kısmında da 80-80 olarak belirledim.

bu şekilde Konf. yaptım çalışıyor savaş hocam eksik olarak birşey var mı sizce ?

Mehmet DEMİR

Gönderildi : 12/02/2013 18:20

Paylaş: