Anasayfa » Forum

Fortigate Kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate Kullanıcı bazlı loglama  

RSS
Ersin BAKACAK2
(@ErsinBAKACAK2)
Üye

Merhaba,

Yeni başlamış olduğum şirkette kurulu fortigate 110c ve fortianalyzer 100c bulunmaktadır. Şirket müdürümüz benden haftalık olarak istediği kullanıcıların nelere girdiğini vs.. istiyor. Ek olarak içeriden dışarı trafiği de kullanıcı bazlı anlık nasıl görebilirim. Son olarak 5651 için nasıl log tutturabilirim ? Teşekkürler. 

Fortigate firmware sürümü : v5.0,build0147 (GA Patch 1)

Fortianalyzer firmware sürümü : v5.0-build0087 121121 (GA Patch 1)

Alıntı
Gönderildi : 04/02/2013 14:58
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Analyzer üzerinde kullanıcı bazlı rapor alabilirsiniz. Anlık çıkışları yine analyzer üzerinden görebilirsiniz. Log&Archive kısmını kullanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 11:01
Ersin BAKACAK2
(@ErsinBAKACAK2)
Üye

[quote user="Ufuk TATLIDİL"]Analyzer üzerinde kullanıcı bazlı rapor alabilirsiniz. Anlık çıkışları yine analyzer üzerinden görebilirsiniz. Log&Archive kısmını kullanabilirsiniz.
[/quote]

anladım fakat nasıl yapacağımı bulamadım.yüzlerce log görüyorum ama istediğim spesifik bir ip numarasına ait logları nasıl ayıracağımı bulamadım. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 11:14
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Log&Archivealtında UTM log'dan anlıkj bakabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 11:41
Ersin BAKACAK2
(@ErsinBAKACAK2)
Üye

[quote user="Ufuk TATLIDİL"]Log&Archivealtında UTM log'dan anlıkj bakabilirsiniz.
[/quote]

Teşekkürler. Dediğiniz yerde buldum.Bir sorum daha olacak. Yine Ip bazında hangi kullanıcının ne kadar trafik harcadığını anlık nasıl görebilirim.

Böyle birşey var fakat orada dış IP lerde görünüyor sanki ben sadece içeridekilerin  dışarı çıkışlarında kullandıkları trafiği görmek istiyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 13:01
Savas Demir
(@savasdemir)
Saygın Üye

report kısmında full bir rapor yapın.o raporun sonucuna göre özelleştirme yapıp sadece size lazım olan chartları kullanın.
ip raporu içinde report => config => data filter => create new => diyip filter logic any olucak source 192.168.1.1 information seçilip çekilen rapordan bunu seçmeniz lazım

selamlar

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/02/2013 12:16
Paylaş: