Forum

Fortigate Kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate Kullanıcı bazlı loglama

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
888 Görüntüleme
(@ErsinBAKACAK2)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni başlamış olduğum şirkette kurulu fortigate 110c ve fortianalyzer 100c bulunmaktadır. Şirket müdürümüz benden haftalık olarak istediği kullanıcıların nelere girdiğini vs.. istiyor. Ek olarak içeriden dışarı trafiği de kullanıcı bazlı anlık nasıl görebilirim. Son olarak 5651 için nasıl log tutturabilirim ? Teşekkürler. 

Fortigate firmware sürümü : v5.0,build0147 (GA Patch 1)

Fortianalyzer firmware sürümü : v5.0-build0087 121121 (GA Patch 1)

Gönderildi : 04/02/2013 15:58

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Analyzer üzerinde kullanıcı bazlı rapor alabilirsiniz. Anlık çıkışları yine analyzer üzerinden görebilirsiniz. Log&Archive kısmını kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 05/02/2013 12:01

(@ErsinBAKACAK2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Analyzer üzerinde kullanıcı bazlı rapor alabilirsiniz. Anlık çıkışları yine analyzer üzerinden görebilirsiniz. Log&Archive kısmını kullanabilirsiniz.

anladım fakat nasıl yapacağımı bulamadım.yüzlerce log görüyorum ama istediğim spesifik bir ip numarasına ait logları nasıl ayıracağımı bulamadım. 

Gönderildi : 05/02/2013 12:14

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Log&Archivealtında UTM log'dan anlıkj bakabilirsiniz.

Gönderildi : 05/02/2013 12:41

(@ErsinBAKACAK2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Log&Archivealtında UTM log'dan anlıkj bakabilirsiniz.

Teşekkürler. Dediğiniz yerde buldum.Bir sorum daha olacak. Yine Ip bazında hangi kullanıcının ne kadar trafik harcadığını anlık nasıl görebilirim.

Böyle birşey var fakat orada dış IP lerde görünüyor sanki ben sadece içeridekilerin  dışarı çıkışlarında kullandıkları trafiği görmek istiyorum. 

Gönderildi : 05/02/2013 14:01

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

report kısmında full bir rapor yapın.o raporun sonucuna göre özelleştirme yapıp sadece size lazım olan chartları kullanın.
ip raporu içinde report => config => data filter => create new => diyip filter logic any olucak source 192.168.1.1 information seçilip çekilen rapordan bunu seçmeniz lazım

selamlar

Gönderildi : 12/02/2013 13:16

Paylaş: