Forum

FortiOS 5.0 Kullana...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FortiOS 5.0 Kullananlar

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
857 Görüntüleme
(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Elimizdeki FortiGate ve FortiAnalyzer lar MR3 en son patch ile çalışmaktadır.

Forti Support geçen hafta FortiOS 5.0 sürümünü yayınladı.

Bende FortiAnalyzera hemen upgrade ettim. Raporlamalarıi istatistikleri baya kapsamlı. Menü ise tamamen farklı bir yapıda. Fortigate cihazını FortiOS 5.0 a yükseltmediğim için sanırım, kayıtlar geliyor fakat raporlamalara veya grafiklere, istatistiklere yansımıyor. Zaten FortiAnalyzer da FortiGate i sanki 5.0 mış gibi gösteriyor.

Bende FortiAnalyzerı da tekrar MR3 e geri aldım. Bu arada belirteyim, FortiOS yi yüklediğinizde cihaz farbrika ayarlarına dönüyor.

FortiOS ifortigate cihazında deneyen var mı? Şu anda geçmemizi tavsiye eder misiniz?

Gönderildi : 05/11/2012 11:15

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Geçen Cuma günü 2 müşterimde bu geçişi yaptım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Performans olarak eskisinden daha iyi çalışıyor. Cihazları 311B ve 200B.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 05/11/2012 13:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

az once 80c bir cihaza yukledim genel olarak web filtrelerimi gorememekten baska bir sorun yok gibi

Gönderildi : 05/11/2012 13:23

(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ayrıca fortiAnalyzer cihazına yüklediğimde daha önceden bildiğim ve uyguladığım CLI komutlarını tamınadı.Komutlar da mı değişti acaba?

Gönderildi : 06/11/2012 11:02

(@SerkanAKCELiK)
Gönderiler: 7
Active Member

FortiGate ve FortiAnalyzer cihazım şuan FortiOS 5.0 ile çalışıyor ve loglama sorunu yaşıyorum. FortiGate'e baktığımda Log & Reports > Log Config > Log Setting altında loğları SysLog server'a yönlendirmek için bir arayüz göremedim. GUI'de loğlar sadece FortiAnalyzer'a yönlendirilebiliyor. Store & Upload ya da Realtime seçenekleriyle.

Ayrıca yine FortiAnalyzer v5.0 da log settings bölümünde sadece cihazın lokal loglarını upload edebiliyorsunuz. loğların hash'lenmesi için CLI'den girdiğiniz komutlar OS 4'deki gibi kullanılamıyor.

Tahmin ediyorum ki; GUI'de görünmeyen bir çok şey CLI'den yapılabiliyordur. Fakat OS 5 de deneyimli birileri lazım 🙂

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/01/2013 15:05

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Bu bahsettiklerinizin dışında daha bir sürü sorun bildirildi bize.önerimiz en azından bir kaç patch yayınlanana kadar v5 e geçmemek

Gönderildi : 04/01/2013 17:07

(@NecmettinCenik)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Merhaba

Fortios 5.0 in 5.03 firmware i var enson stabil olma durumu hakkında bilgi paylaşırmısınız geçmeli mi ?

Gönderildi : 08/06/2013 15:54

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

FortiGate/v5.00/5.0/5.0.3 versiyonunda fortinetten aldığımız duyuma göre ips,antivirus engine de problem varmış
önerilmiyor bilginize

Gönderildi : 11/06/2013 14:59

(@NecmettinCenik)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/06/2013 17:15

Paylaş: