Forum

Firewall(fortigate ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall(fortigate 80c) Sorun

14 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
521 Görüntüleme
(@HuseyinAksoy)
Gönderiler: 140
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba 

1- IP leri DHCP Server dan Reservation yapark Only DHCP olarak ayarladım.IPler bi süre sonra değişir mi?  

2- Firewall faaliyete geçtikten sonra bazı bilgisayarlarda (kısıtlama yapılan bilgisayarlarda) internet yok gözüküyor sınırlı bağlantı simgesi(windows 7)  çıkıyor ama ksııtlama uygulanıyor ve internete giriyor.Bazı bilgisayarlarda da uygulanmıyor ama nete giriyor.Nedeni ni anlayamadım.Ama domain den değil gibi geliyor.Çünkü firewallu devredışı bırakınca herşey normale dönüyor.

teşekkürler

Gönderildi : 20/07/2010 02:55

(@KemalAKBALIK)
Gönderiler: 223
Estimable Member

merhaba 

sorunu biraz daha açarmısınız tam olarak sorunu anlıyamadımda

Gönderildi : 20/07/2010 15:56

(@HuseyinAksoy)
Gönderiler: 140
Estimable Member
Konu başlatıcı

1-Sorun Çözüldü.

2-Firewallu faaliyete geçirdikten sonra bilgisayarlarda ağ simgesi sınırlı bağlantı olarak gözüküyor.Ama internete giriyor.Neden sınırlı bağlantı gösterdiğini anlamadım.

3-Bazı bilgisayarlarda da(aynı profillerde olmasına rağmen) firewall yasaklayamıyorum.

Gönderildi : 21/07/2010 01:49

(@KemalAKBALIK)
Gönderiler: 223
Estimable Member

2- şöyle birşey denıyebılırsınız firewall un iç ipsini değiştirip deneyin bakalım yine sınırlı bağlantı göstericekmi bir firmada yaşamıştım bu problemi firewall un ipsi ile başka bir pc nin ipsi aynıymış windows7 de ünlem görünüyor ama internete çıkıyordu firewall un ipsini değiştirince düzeldi deneyin bu işlemi 

3- bu işlemi ne şekilde yapıyorsunuz göremediğim için birşey diyemiyorum resimlerini yollarmısınız 

Gönderildi : 21/07/2010 20:57

(@memetteken)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhabalar Aynı sorunu bende 110c de yaşıyorum...

kısıtlı bilgisayarlarımda ağ bağlantısının üzerinde ünlem işareti çıkıyor, fakat serbest gruba eklediğim zaman sorun düzeliyor.. xp de böyle 1 sıkıntı yoktu ama win7 lerin hepsinde sıkıntım aynı..

bu konuda yardimcı olacak arkadaslar olur umarım.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/08/2012 19:37

(@burakyilmaz)
Gönderiler: 159
Estimable Member

merhaba bu sıkıntı genelde seris kısıtlaması yapıldığında ve win7 update sorunlarında görülmekte aplication kısıtlması var ise yada seris kademeli bir şekilde ayarları kaldırarak hangisinin sebep olduğunu bulabilirsiniz.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/09/2012 19:05

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

ünlem işareti yalnızca yerel bağlantı yapılabileceğini gösterir. http://www.windows7hacker.com/index.php/2011/05/how-windows-7-knows-my-network-connection-status/  adresinden window 7 ikonundaki alt simgelerin nasıl çalıştıklarını öğrenebilirsiniz.

windows xpde ncsi özelliği olmadığından durum doğal bir durumdur.

Gönderildi : 15/09/2012 02:36

(@mehmetkagitci)
Gönderiler: 5
Active Member

kamu kurumunda çalışmaktayım iş yerimde facebook vs gibi sayfalara ulaşımı engelleyen veya benim öyle düşündüğüm bir sistem kullanılmakta fortigate 80c programını bilen arkadaşlar rica etsem bu program üzerinden facebook twitter vs gibi sitelere nasıl girebilirim

Gönderildi : 20/11/2013 13:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Paylaşımlar arasında sistem yöneticilerinin işlerine zarar verecek bilgi paylaşımı olmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkürler.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/11/2013 13:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

fortigate 80c bir program değil bir guvenlik duvarı cihazıdır

Gönderildi : 20/11/2013 13:44

(@mehmetkagitci)
Active Member

tamam hocam bilgi için teşekkürler peki bu cihaz kullanımdayken kendi kullandığım pc üzerinden facebook veya diğer sitelere nasıl girebilirim ayrıca sistem yöneticilerine herhangi bir zarar vermem söz konusu değil.

Gönderildi : 20/11/2013 16:20

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

sistem yöneticiniz tecrubeli ve işini iyi yapan birisi ise, bu cihazın yönetimine de hakim ise giremezsiniz 

Gönderildi : 20/11/2013 16:53

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

tamam hocam bilgi için teşekkürler peki bu cihaz kullanımdayken kendi kullandığım pc üzerinden facebook veya diğer sitelere nasıl girebilirim ayrıca sistem yöneticilerine herhangi bir zarar vermem söz konusu değil.

Bu talebinizi lütfen Sistem Yöneticinize iletiniz. O size yardımcı olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2013 17:01

(@mehmetkagitci)
Active Member

iginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 20/11/2013 17:37

Paylaş: