Forum

WebMail tarafında t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WebMail tarafında toplantı içeriğinin açılmaması

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
267 Görüntüleme
(@gokhanyasar)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Çözümünü bulamadığım problem hakkında yardımcı olmanızı rica ederim.

Bir kullanıcının takvimi, asistanına editor hakkı verilerek paylaşımdaydı. Dünden beri asistanı web mail tarafında takvim içeriklerini açamıyor. Aynı asistan, başka kullanıcının aynı webmail'de takvim içeriklerini açabiliyor.

Webmail'de toplantı içeriği açılmayan kullanıcının takvimini, kendime yetki verdim. Bende webmail de takvim içeriklerini açamadım. Fakat outlook tarafında açabildim. 

Desteklerinizi rica ederim.

Gönderildi : 11/01/2024 13:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Anladığım bir kişi takvimi paylaştırmasına rağmen asistanı ve siz açamıyorsunuz, ancak başkalarının takvimini açabiliyorsunuz ve bunu sadece outlook da çalıştırıyorsunuz. Aslında tam tersi bir durum olur, yani outlook cache kullandığı için izin anlamında bir kaç saat geriden gelir ve web daha net bilgi verir. İzin sorunu olsa outlook' un açmaması gerekir ama doğrulama için bir outlook profili oluşturup cache mode değil online olarak tekrar aynı işlemi deneyin.

Ek olarak ilgili yöneticinin ajandasını komple izin anlamında kapatıp yani izinleri silip tekrar açın ve 2 saat bekleyin, ardından bir daha deneyin. En son olması başka bir kullanıcıda aynı işlemi yapın, owa da açtığınızı görüyor iseniz PS komutları ile iki kullanıcının ajandası için izinleri karşılaştırın.

Ek olarak borwser için kullanılan bir eklenti, proxy var ise onları kapatın ve aldığınız bir hata var ise paylaşın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2024 14:16

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Owa için exch üzerinde access permission verilmesi gerekli.

Sürüm bilgisi de yok, ayrıca artık eski assistance yöntemlerini değiştirmek gerekli, microsoft güvenlik bültenlerine göre eski yöntemlerin kullanılmasını istemiyor exch 2010/13 e kadar sorun yoktu ama değişti basitçe herkes kendi mailbox'ını yönetir güvenlik sebebiyle diyor sıkılaştırmaya gidildi. Açık kapılar elbet bırakıldı fakat yukarıda ki sebeple full yetkiler verilmesi gerekli o zamanda kişi haylazlık yapmak isterse yöneticinin bütün mailbox'ını yönetebilir. Bir de zaten öyleydi de paralel sıkılaştırmalar akabinde calendar sharing yetenekleri outlook özelliklerine bağlı çalışıyor diğer erişim ortamları aynı nitelikte desteklenmiyor yada sorunlar çıkıyor. Hakeza MFA var artık. Ben uygulamadım fakat bazı asistance eski alışkanlıkları devam ettirebilmek için bu alanda ki 3rd çözümlere gitmek gerekebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2024 14:32

(@gokhanyasar)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Abicim merhaba

Hastalığımdan cevap veremedim. Outlook uygulamasında takvim içeriği rahatlıkla açılıyor.

Yöneticinin ajandasını komple izinleri kaldırdım. Tekrar izinleri verdim. Denedim. Yine olmadı. Browser tarafında eklenti ve proxy bilgisi yok. Web mail tarafında başka bir yöneticinin takvim içeriği açılmaktadır.

Webmail'de takvim içeriği açılmayan yöneticimiz Mac kullanıyor. Nb kontrolü yapacağım. Aklıma başka bir şey gelmedi.

Gönderildi : 17/01/2024 08:48

Paylaş: