Forum

Ofis Yazıcılarından...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ofis Yazıcılarından 30 ila 40 sayfa üzeri taramaları pdf maili olarak atamama gönderememe

8 Yazılar
4 Üyeler
2 Reactions
950 Görüntüleme
(@cuneytokur)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kyocera A3 4053ci marka modelinde yeni ürünleri çalıştığım kurumda katlara göre kurulumlarını gerçekleştirdik.

Fakat departman kullanıcılarımız birden çok yani 20 ve üzeri A4 sayfelerinden oluşan kimlik,irsaliye,imza sirküleri gibi içerikli belgeleri tarama yapıp mailboxlarına gönderdiğinde mail kullanıcılara ulaşmamaktadır.

Exchange üzerinden [email protected] adında bir hesap açtık buna kural oluşturup yazıcının arayüzünde fonksiyonlar bölümünde eposta sekmesine kimlik doğrulama ya bunu girecektik fakat set edilmiyor.Cihazları aldığımız firma Kyocera nın bir bayisi ve cihazı 25 portunda relay da rastgele bir eposta üzerinde kurmuştu.Taramalar 5 sayfa 10 sayfa da 10 mb 15 mb hatta 23 mb a kadar atabılıyor yanı maılbox ınbox larıma dusuyor ama uzerı sayfa sayılarının taranmasında mb artttıgından gelmıyor.

Fırma papercut programını kurunca sorunun cozulebılecegını belırtıyor ama bız daha ECP de olusturdugumuz tarama maılbox'ını yazıcı arayuzune set bıle edemedık ve taramalarda yuksek boyut olunca maıl alamıyoruz pdf olarak.

network uzerınden yol belırleme de trafık ve guvenlık nedenıyle yapmak ıstemedıgımızden;alternatif yollar aramaktayız.

aslında sorun bızım maılbox alma boyutlarıyla alakalı mı kı oyleyse de kural olusturacagız zaten ama olusturacagımız kuralda maılbox gonderım adresı yanı [email protected] u yazıcının arayuzune eposta kımlık dogrulamaya set edemedık kyocera ekıbıyle.

bu konuda bıze destek olabılecek bırı varmıdır?

Cihaz relayda 32.000 KB olarak sabit haldedir ve domainde değildir.ama 30 mb lık bir tarama belgesini outlooklarıma alamıyoruz çünkü içeride 20 mb kuralımız var istisnai durumlar haricinde.

Fıkırlerınızı ve onerılerınızı rıca eder,herkese iyi çalışmalar dilerim.

(iletişim silindi)

Gönderildi : 24/09/2021 14:51

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4436
Co-Helper

Öncelikle forum kurallarına aykırı olduğu için iletişim bilgilerinizi sildim. Mail üzerinden iletişimde kalmak için çozumpark mail grubuna üye olabilirsiniz.

Mail tarafında Exchange gönderim, alım limitleri şeklinde aramalar yaparsanız bu konular forumda konuşuldu.
Yüksek boyutlarda mail alabilmeniz için mail alım limitlerini arttırmanız gerekli doğal olarak. İçeri de kuraldan bahsetmişsiniz o kısım anlaşılmıyor exchange açısından connector limitleri arttırdıktan sonra kişi bazında limitleri düşürebilirsiniz.  

Scaning açısından ise bu boyutlar konusu genel geçer bir durumdur buna yönelik çözümler kullanmalısınız yoksa örneğin yarın 200 sayfa, 100 mb boyutlu pdf'i maile yine alamayacaksınız. 
Bilgitaş ile görüştünüz mü. Mutlaka görüşün derim. 
Scanning size düşürmek için OCR çözümleri uygulanmak şarttır. Yine OCR ile ilgili forumda ben bazı şeyler yazmıştım geçmişte. Bağımsız çözümlerden ise Kyocera'nın desteklediği güzel kurumsal çözümler var bilgitaştan bilgi alabilirsiniz.
Scan Sizing konusunu aşmak için diğer bir mutlak yöntem SMB, folder scaning'tir. Ben ve bir çok kurum bu yöntemi kullanıyor. Güvenlik politikası ayrıca işe uygun planlanabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/09/2021 15:26

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1643
Noble Member

@ibrahimyildiz ın yazdıklarına ilaveten; Tarama yaparken çözünürlük ayarını daha makul seyiyelere çekerek oluşan pdf dosyasının boyutunu azaltabilirsiniz.

Gönderildi : 24/09/2021 16:22

(@serkanates)
Gönderiler: 1299
Üye

@resulsoydas ın yazdıklarını görüyor ve arttırıyorum, düz bir metin sayfasını siyaz/beyaz tarama ile renkli tarama arasında bile özellikle sayfa sayısı arttığında ciddi boyut farkı oluşur. Kullanıcılarınıza kullanım konusunda eğitim vermeniz gerekebilir.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 24/09/2021 17:32

(@cuneytokur)
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz bilgi için teşekkürler hocam;ama cihaz şuan 25 port'undan relay'da pdf dosyalarını gönderiyor.

587'e çekmek istiyoruz port'u ki domain mailbox'ımızı cihaz arayüzüne set edebilelim fakat connector kimlik doğrulama sekmesinde hesabımızı exc.server bilgilerimizi girerek OK dediğimizde cihaz bilgileri kabul etmiyor.

Kyocera Türkiye Yazılım ve Destek ekiplerine de kayıt açtık dönüşlerini bekliyoruz.Önerdiğiniz firma için de teşekkür ederim.

Boyutlar ile ilgili de tarama belgelerinin sayısı arttığında içerde koşan bir sharing files ortamımız var upload ile link paylaşımı yapabiliyoruz. 100 mb üzeri için.

Ama genel olarak politika'larimiz gereği 20mb ve üzeri dosyaların mailbox'lara alınmasını ECP de kurallarla oluşturduk.

Desteğiniz için çok teşekkürler... 

Gönderildi : 27/09/2021 09:02

(@cuneytokur)
Active Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas hocam evet onu deniyoruz ama dpi 'ı 200x100 yapınca geliyor yani en alt seçenek yazıcı arayüzündeki Kyocera A3 cihazları birde çözünürlük çok farkediyor. Düşünün imza sirküleri çıktı alıyorsunuz imzalıyorsunuz ve bunu taratıp karşı tarafa gönderiyor sonrasında da karşı taraf bunun çıktısını alıyor ilgili dosyada saklıyor... teknik destek kaydımızı açtık;Kyocera Türkiye yazılım line'ına. 

Çok teşekkürler.

Gönderildi : 27/09/2021 09:04

(@cuneytokur)
Active Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes hocam katılıyorum;eğitim konusunu da planladık aslında kullanıcılarımız konuya vakıf. ama en az politikasız ve güvenlik zaafiyetsiz şekilde çözüm yoluna gitmek istediğimizden çözüm yollarını zorlamak istedik.

Çok teşekkürler.

Gönderildi : 27/09/2021 09:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4436
Co-Helper

587 için exch connectore paralel olarak TLS ayarların doğru yapılması lazım dns konuşması da düzgün olmalı.
Denediğimi hatırlamıyorum pek yürüyenler 25 den yürüyor olmalı.
https://copytech.info/Help%20Guides/kyocera%20scan%20to%20office365.pdf

Bilgitaş'la aynı firma o bizde ki eski ağız alışkanlığı kyocera tr orası.

Ben contact liste AD ile konuşturarak bir scan folder tanımladım istedikleri herşey için kullanabiliyorlar.
Hatta bu yol kyocera'nın abbyy ocr sunucusuna tanımlı direkt ocr, compress yapılıyor.

İçeride sözleşmelerle çalışıyorsanız sabit sizing tanımlamanız çok işlevsel birşey değil.
Hakeza media'a göre prosesleri bankalar vs gibi ayırabilirsiniz.

Örneklediğiniz gibi prof. kağıt evrak işinde resolution üzerinden çözümleme çok doğru bir iş değil. Bu alanı OCR ekipmanı ve dolayısıyla kullanıcı proses, alışkanlığı ile çözmek gerekli.

Kritik bilgi örnekliyim. Kyocera'nın OCR hw'i iki rakibi Canon, xerox'a göre daha iyi değil diğerlerine göre denk sayılabilir. O yüzden yapılacak işin hedefleri çok önemli.
Yüksek adetli kağıt ortam için Document scanner konumlandırmak ve organize etmek yine sözleşme, poliçe ile yoğun çalışan bankalar vs gibi önemli. Bunların ortak havuz, network ölçeklileri tabi ki maliyetli.
Yani belirli marka ve modelleriyle hw ve paralelinde papercut gibi ocr app kaynaklı olarak kurumsal, copy center yazıcılarla bir yere kadar ocr işini geliştirebilirsiniz.
Bu konuda bilgitaş'la güzel testler yaptık zamanında.:)

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2021 14:41

Paylaş: