Forum

Mail Charset Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Charset Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,732 Görüntüleme
(@iozkul34)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Ofiste 1-2 kişide gelen maillerde türkçe karakter sorunu var outlook'ta encoding ayarı yaptım düzelmedi . İşin ilginç tarafı OWA'da da bozuk gözüküyor gelen bazı mailler . Exchange 2016 kullanıyorum .

Get-RemoteDomain Default | fl sorgusunu çalıştığımda UTF-8 gözüküyor ek'e ekledim sadece 2 kişide bu sorun var aynı mailler bana düzgün geliyor Outlook uygulamasını defalarca kontrol ettim orada sıkıntı yok .

Saygılarımla

charset

Gönderildi : 01/12/2021 18:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/microsoft_office-4/outlook-2016-turkce-karakter-sorunu/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2021 21:11

(@iozkul34)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Merhaba ibrahim bey bu sorunumu çözmüyor sadece 1-2 kişide var sorun OWA da da aynı şekil gözüküyor outlook uygulamasından değil 

Gönderildi : 02/12/2021 09:33

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

https://www.codetwo.com/kb/how-to-globally-enforce-utf-8-encoding-for-owa/
Bu ve yazdığınız dışında kodlama ile ilgili başka bir detay yok açıkçası. Bir de owa için dil ayarları var fakat bunu etkilemez. Aynı mail farklı kişilerde farklı görünüyorsa encoding kaynaklıdır kesinlikle fakat farklı mailler ise mail formatını da kontol etmek gerekebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/12/2021 22:20

Paylaş: