Forum

Exhange 2016 MoveRe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exhange 2016 MoveRequest Completed With Warning.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,059 Görüntüleme
(@tevfikceydeliler)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yaklaşık 15 kullanıcının 2010 > 2016 geçişini yapıyorken mailboxlar taşınırken raporda hata gördüm:

Warning: The mailbox was already moved but failed to update the job state during the final stages of the move. It is possible that the source mailbox could still be alive since post move
cleanup operations were deliberately not executed.
Target mailbox unlock operation was not replicated. If a lossy failover occurs after the target mailbox was unlocked, the target mailbox could remain inaccessible. Error details: Mailbox
changes failed to replicate. Database XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX doesn't satisfy the constraint SecondCopy because the commit time 7/9/2020 7:56:13 AM isn't guaranteed byreplication time 12/31/9999 11:59:59 PM.

Başınıza geldiyse hangi yolu izlediniz acaba?

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/07/2020 11:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Selam,

https://www.cozumpark.com/community/exchange_server-4/move-mailbox-esnasinda-mailbox-kayboldu/

Bu sorunu düşününce çok sağlıklı bir geçiş olmadığını düşünüyorum?

Peki uyarıya rağmen taşıma bitti mi? Bir sorun var mı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2020 01:32

(@tevfikceydeliler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam,

Aslında o sorun bizim yönettiğimiz başka bir Exchange ortamında oldu. Bu son bahsettiğim ise bizim kendi exchange sistemimizde oldu.  Kullanıcılar bir sorun yaşamadı taşıma sonrasına. Şu an MB'larına erişip kullanabiliyorlar. Hatayı da araştırdım anca çok prosedürel bir yaklaşım göremediğim için sizlere danışmak istedim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 10/07/2020 08:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yani hata generic altında pek çok neden olabilir nokta atışı bir yorum forumdan zor, sizde anladığım kadarı ile danışmanlık verdiğiniz için en tehlikeli profil yani burası önemli, örneğin ben 20 yılda çok kişiyi ipten aldım ama hep ilk anda bana ulaşanları, çünkü her türlü ayar standart olunca sorunu çözmek daha kolay oluyor, ama öncesinde ben biliyorum diyen birileri hele google da her gördüğü kayıt defteri ayarını PS komutunu koşturunca üzerinden tır geçmiş oluyor o yüzden ücreti karşılığında dahi hizmet vermiyorum. Gençken bakıyordum, iki gün bir sisteme baktığım oldu ama sonuç hüsran, adam db yi zaten patatese çevirmiş para vermemek için kıvranmış sonra kurtar, özetle örnek benim müşterilerimde bu tür sorunlar çok nadir oluyor çünkü SLA müşterisi yani hep endüstri standartlarına göre yönetildiği için hata çıksa bile düzeltmesi kolay, sizin yerinizde olsam madem bu işi kendiniz yapmak istiyorsunuz bu tür konularda set-eventloglevel komutu ile debug açarsanız daha çok detay görüp yorum yapabilirsiniz.

Ama forumdan bu tarz bir destek zor.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2020 15:06

(@tevfikceydeliler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner

Aslında danışmanlık vermiyoruz. Hatta bizim exchange upgradeini de bir danışman firma yaptı. Biraz derinlemesine bakınca database copylerle ilgili bir kaç hata gördüm. Onları düzelttim. Çünkü bu hatayı aldığımız kullanıcılar belirli bir saat aralığında geçirilmişti. Bundan sonrakilerde böyle birşey yaşarsam danışman firmaya case açacağım sanırım.

Gönderildi : 10/07/2020 15:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Vay be işte sorsan bende danışmanım onlarda 🙂 Üzüldüm gerçekten. Kolaylıklar.

Gönderildi : 10/07/2020 15:21

Paylaş: