Forum

Exchange server mai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server mail gidiyor ama gelmiyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,540 Görüntüleme
(@halilmutlu-2)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, şirketimizde hybrid yapıda exchange server 2016 kullanıyoruz. 5 ocak tarihinde ssl sertifikamız sona erdi ve bugün itibari ile de mail alamamaya başladık. Yeni ssl sertifikası başvurusunda bulunduk ama sertifikayı temin edecek firma bizden doğrulama için mail adresine mail atacağını söylüyor, ama mail alamıyoruz biz.Yeni sertifika oluşturdum free ssl sitelerinden ama yinede mail alamıyoruz, sebebi ne olabilir sizce?

Gönderildi : 06/01/2020 17:39

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

merhaba,

hybrid yapıyı kurarken local exchange ile exchange online'ın haberleşmesi için bir sertifika tanımlıyorsunuz, sertifika süresi bittiyse aradaki iletişim kesilmiştir ve mailler kuyrukta birikir, yeni sertifika için hybrid toolu tekrar çalıştırıp sertifika adımında yeni sertifikayı seçerek aradaki connection'ı düzeltmeniz gerekir.tabii eğer sorununuz buysa mx kayıtlarınızın baktığı taraftaki exchange mail alır, yani mailler locale geliyorsa localdeki mailboxlar mail alır ama remote mailboxlar almaz. yapıyı bilmeden detaylı bir şey söylemek zor ama hybrid toolun oluşturduğu connectionları validate ederek sorun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/01/2020 15:04

(@halilmutlu-2)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

@ekremersoy-2

Cevabınız için teşekkür ederim, ssl sertifikasını aldığımız firma ile doğrulama yöntemini değiştirerek(Cname) sorunu çözdük. Yeni ssl sertifikasını tanımladım ve hybrid tool ile ayarlamaları yaptım.

Kolay gelsin.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/01/2020 15:20

Paylaş: