Forum

Exchange öncesi Pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange öncesi Proxmox mail gateway ve 554 5.7.1 HELO/EHLO domain is invalid hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,039 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Exchange server 2012 gelen ve gönderilen mesajları kontrol edebilmek adına sistemde Proxmox Mail Gateway kurulu. Bir üniversitenin eposta adresine kullanıcılar mesaj göndermek istedikleri zaman mesajları iletilemiyor ve aşağıda ki hata mesajıyla karşılaşıyoruz.

554 5.7.1 <mail.xxx.edu.tr #5.7.1 smtp; 554 5.7.1 This message has been blocked because the HELO/EHLO domain is invalid

bu konuda çözüm için neler yapılması gerekiyor?

Gönderildi : 08/08/2021 10:56
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu hata size mail attıkları zaman karşı tarafa mı gidiyor yoksa siz karşı tarafa mail atınca size mi geliyor?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/08/2021 14:48

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner biz kendimiz eposta gönderdiğimiz zaman karşı tarafın sunucusu otomatik olarak bu mesajı bize gönderiyor.

Ayrıca bu sorunum sunucuyu ilk kurduğumdada mevcuttu ve proxmox mail gateway kurulumu öncesinde bunu exchange admin panelde

Mail Flow, Receive Connectors altında enable durumda bulunan tüm ROLE alanındaki satırların içine girip Scoping alanlarına

FQDN:
Specify the FQDN this connector will provide in response to HELO or EHLO. kısmının altına

mailsunucuadi.MFA.KKTC

ile birlikte yazığ sonra sunucuyu restart etmiş ve çözmüştüm. Fakat artık mailleri karşılayan ve gönderen Proxmox olduğu için bu alan Proxmox üzerinde nerede ve nasıl yağılır orasını bilemiyorum.

Bu ileti 3 yıl önce kazimates tarafından düzenlendi

Gönderildi : 08/08/2021 19:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Anladım, muhtemel maili gönderen domain örnek a.com, ama sizin proxmox ise selam dendiğinde başka bir şey diyor, karşı tarafta temel bir kontrol yaptığı için onu geçemiyorsunuz.

Proxmox hiç bilmediğim bir ürün olduğu için yorum yapamıyorum. Ama google a sorunca hemen çıktı 🙂

Change SMTP banner and EHLO response | Proxmox Support Forum

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/08/2021 00:26

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Gönderen: @kazimates

@hakanuzuner biz kendimiz eposta gönderdiğimiz zaman karşı tarafın sunucusu otomatik olarak bu mesajı bize gönderiyor.

Ayrıca bu sorunum sunucuyu ilk kurduğumdada mevcuttu ve proxmox mail gateway kurulumu öncesinde bunu exchange admin panelde

Mail Flow, Receive Connectors altında enable durumda bulunan tüm ROLE alanındaki satırların içine girip Scoping alanlarına

FQDN:
Specify the FQDN this connector will provide in response to HELO or EHLO. kısmının altına

mailsunucuadi.MFA.KKTC

ile birlikte yazığ sonra sunucuyu restart etmiş ve çözmüştüm. Fakat artık mailleri karşılayan ve gönderen Proxmox olduğu için bu alan Proxmox üzerinde nerede ve nasıl yağılır orasını bilemiyorum.

kazım bey ;

bu sorunu nasıl aştınız.

bir domaine bende mail atarken aynı hatayı alıyorum.

proxmox mail gateway var bende.

Gönderildi : 09/10/2021 00:40

Paylaş: