Forum

Exchange 2013 Event...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2013 Event ID:36888 ve 36874error

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,219 Görüntüleme
(@ihsanoner)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2013 Server 2012 R2 kurulu, Event kontrol sırasında aşağıdaki hataları gördüm bunların çözümü yada neden kaynaklı olduğu konusunda net bilgi bulamadım, 

Regedit'den ise sertifika durumlarına baktım,

TLS

nasıl bir çözüm yolu bulabilir, yardımcı olur musunuz,

Teşekkürler,

*A fatal alert was generated and sent to the remote endpoint. This may result in termination of the connection. The TLS protocol defined fatal error code is 10. The Windows SChannel error state is 1203. Event ID:36888
*An TLS 1.2 connection request was received from a remote client application, but none of the cipher suites supported by the client application are supported by the server. The SSL connection request has failed. Event Id:36874

Gönderildi : 13/01/2020 09:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Bu schannel uyarıları durum uyarıları büyük hataları içermiyor bunların görünmemesini register üzerinden değişikliklerle sağlayabiliyorsunuz.
http://www.eventid.net/display-eventid-36888-source-Schannel-eventno-10545-phase-1.htm
Bunların kökenlerini ise windows duyuruları, update açıklamaları içerisinde bulabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2020 16:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Selam, bunlar çok önemli sorunlar değil, İbrahim özetlemiş zaten. Yani görmezden gelebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2020 20:39

(@ihsanoner)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hakan Hocam ve İbrahim Hocam cevabınız teşekkürler, 

Gönderildi : 14/01/2020 09:32

Paylaş: