Forum

User mailbox databa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] User mailbox database taşıma sırasında yer bittiği için taşıma devam etmiyor.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@osmantanriverdi)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanıcıların archive database'lerini yeni oluşturduğumuz yeni sürücüdeki yeni databaselere taşıyordum. Eski sürücü 600 GB kapasite boş alan 70 Gb kadardı, 600 Gb yeni sürücü açıp yeni database oluşturduktan sonra kullanıcıların archive mailboxlarını taşırken yer kalmadığından taşımı durmuştu tuhaf olan taşımı işlemi yaparken aynı boyutta sürücü açılmasına rağmen yer nasıl dalar anlamadım...neyse. Sanal olduğu için yer açtım 4 mailbox işleminden bir tanesi hariç devam etmedi sonra taşımı işlemini %0 a düşürdü 5 dk bekledim devam etmeyince %0 da kalınca (belki daha fazla beklemem gerekirdi) iptal edip yeniden taşımak isteyince hata veriyor...

Sizce ne yapmalıyım. Diğer kullanıcıları taşıdıktan sonra en son hata veren kullanıcılara backuptan gerimi döneyim.

-Kullanıcıların archive mailine giriliyor fakat çok az mail gözüküyor.

Error:
MapiExceptionMailboxQuarantined: Unable to open message store. (hr=0x80004005, ec=2611)
Diagnostic context:
Lid: 55847 EMSMDBPOOL.EcPoolSessionDoRpc called [length=132]
Lid: 43559 EMSMDBPOOL.EcPoolSessionDoRpc returned [ec=0xA33][length=362][latency=0]

Gönderildi : 12/12/2020 12:05

(@osmantanriverdi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

veeam backup işleminden sonra sorunlar düzeldi gibi gözüküyor. Yeni sürücüdeki aşırı dolma tamamen düzelmiş gibi gözüküyor.

Gönderildi : 12/12/2020 16:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Posta kutusu taşırken çok fazla log üretir sistem, bu nedenle circular logging kapatılır veya daha sık yedek alınarak bu logların silinmesi sağlanır. 

circular logging - ÇözümPark Sözlük (cozumpark.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2020 13:17

(@osmantanriverdi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner bilgilendirme için çok tşk.

Gönderildi : 14/12/2020 00:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2020 01:03

Paylaş: