Forum

Exchange Performans...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Performans Sorunu? Ghsdsl

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba

Exchange ile şubeden mailleri çektiriyorum,ancak çok fazla ekli dosya olduğu için performans problemi yaşıyorum.Owa dışında outlookda kullandırabileceğim yöntem varmı ?.Bunla ilgili detay verirseniz sevinirim.

Saygılar

Gönderildi : 03/05/2009 16:50

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

bununla ilgili bir çözüm bulmak imkansız çünkü tamamen elinizde ki fiziksel kaynaklarla alakalı.

Ancak yerinizde olsam, şahsi kabul edilecek uzantılı attachment ları yasaklarım ( mp3, video gibi ) ve bir attach limiti koyarım aynı zamanda kullanıcıları büyük dosyaları sıkıştırırak yollamaları üzerine bilgilendiririm.

Gönderildi : 03/05/2009 18:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

buğra arkadaşımıza katılmakla beraber ben şubenizdeki kullanıcı sayınızı merak ettim. belki pop3 olarak mailleri çekmelerini sağlayabilirsiniz aşırı derece performans sorunu varsa ve iletişimi aksatıyorsa.

diğer bir yöntem ise kullanıcılar internet erişimlerini de aynı hat üzerinden mi sağlıyorlar? ben bir kurumda (tabi o kurum parayı bastı ve bir hat daha aldı) iki hat kullanarak çözüm üretmiştim. hattın birisi tamamen internet erişimi için diğer hat (leased line) tamamen mail trafiği için kullanılıyordu.

kolay gelsin

Gönderildi : 03/05/2009 23:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Mail için  512k ghsdsl Vpn Cisco-Cisco , internet içinde 4mb adsl hat kullanılmakta. Aslında olay şu bize dışardan günde 150 200 mb attach resim dosyası geliyor işimizle alakalı farklı mail adreslerinden gönderiliyor.

örn: [email protected] mail adresine atılıyor. Buda mail grubu exchangede bunu 30 personele dağıtıyor.

Aslında gelen bir attach file dosyasını farklı bir şekilde dağıtabilsem sorun çözülecek 5mb dosya 5x30 = 150 mb gibi oluyor.

Saygılar

Gönderildi : 04/05/2009 02:49

Paylaş: