Forum

Exchange 2007 İnter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 İnternet bağlantısı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@ebubekirsiddik)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Exchange 2007 yi kendi bünyemizde barındırmak istiyoruz.İnternet için Turk Telekom u kullanıyoruz.Bağlantı hızımız ne olmalı birde Neden Exchange için Turk Telekom bağlantısını kullanırsak blacklist`e ekleniriz.Bunun sebebi nedir.

Gönderildi : 17/04/2009 01:58

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Bağlantı hızınız için şirketiniz ve mail trafiğiniz için bilgi vermelisiniz ki yaklaşık bir değer verebilelim.

Türk telekomun bütün ipleri balcklistlerde zaten sizde onları kullanırsanız otomatik olarak blackliste girersiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/04/2009 04:12

(@ebubekirsiddik)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gunde en az 500 mail gidip geliyordur Murat bey.

Gönderildi : 17/04/2009 04:47

(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Benim tavsiyem öncelikle lease line hattı yada g.shdsl hat almanızı öneririm,  ama gene de ilk tercihiniz lease line hat olsun cünkü bu aralar g.shdsl hatlarda blackliste girmeye başladı. ama illa ben bu işi Turk telekom  adsl üzerinde yapacağım derseniz inan cok çekersiniz.

IP adresiniz blackliste girmesi ve ip listeniz blackliste olduğu için farklı domain adreslerine mail gönderememe v.s v.s

bunun dışında client ve exchange serverinizin üzerinde professional bir anti-virus programı olması gerekmektedir. yani for exchange uzantılı bir anti-virus yazılımı.

exchange 2007 geçmeden önce kesinlikle alt yapınızı kuvvetlendirmeniz gerekmektedir. bütüm gereksinimlerinizi hazırladıktan sonra exchange 2007 kullanımına geçmenizi öneririm.

exchange 2007 üzerinde tam bir net bilginiz yok ise kesinlikle dışardan professional destek alın derim.

ve eklemeden yapamıyacağım EN IYI ADMIN EXCHANGE SERVER'I KURUP KAÇAN ADMINDIR. ileride tuaf tuaf sorunlar cıkarta biliyor 🙂

istek ve arzularınızı yazarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya calışacağızdır emin olabilirsiniz.

Gönderildi : 21/04/2009 21:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

"EN IYI ADMIN EXCHANGE SERVER'I KURUP KAÇAN ADMINDIR" bu söze tamamen karşıyım :))

en iyi admin exchange serverı kurup kurcalayan bozan ayağa kaldıran admindir olarak değiştiriyorum. tabi sevene öyle...

ben 256 klık bir LL bağlantı ile bazen günde 5000 maile kadar çıktığımı gördüm. exchange server 2003. ama o hattı sadece email için kullanıyordum.

hatta bazen exchange server üzerinde fax servisini de kullanırdık ve ozaman sayı çok daha fazla oluyordu. mesela akşam başlatırdım fax gönderimini ve 10000 kişiye/firmaya sabaha kadar atardı.

500 mail çok büyük bir rakam değil.

Gönderildi : 23/04/2009 00:08

Paylaş: