Forum

Exchange 6 Domain i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 6 Domain ile Çalışma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
367 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar Arkadaşlar 2 tane sorunum var 

1. 6 farklı domain var kullanıcıların minimum 3 farklı domainde hesabı var. her domain için farklı smtp mail recipient policy yazdım ve bunlarıguruplara uyguladım. guruplarda ortak lullanıcılar olduğu için mailbox oluşurken prioritysi en yüksek olan policy dikkate alıyor ve diğerlerini pass geçiyor,diğerlerini pas geçmemesi için ne yapmak gerekiyor?

2. birden çok mail hesabı tanımlanan kullanıcı outlookta mail gönderirken sadece default hesaptan gönderebiliyor diğer hesaplardan mail gönderebilmesinin bir yolu varmı ? (outlookta kimden kısmına gönderici yazdığımızda 553 hatası alıyoruz)

Gönderildi : 16/04/2009 18:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

recipient policy uyguladıktan sonra ADUC'ta herhangi bir kullanıcıda (policynin etkilediği bir kullanıcı) özelliklerine gidip email adresini kontrol ettiğinizde bütün recipient policy ayarlarının uygulandığını göremiyormusunuz? yani A kullanıcısı 3 domaine ait ise [email protected] [email protected] [email protected] şeklinde görülmüyor mu? eğer policyler uygulanırsa bu şekilde görülür.

önceliği yüksek olan policy geçerli olur. eğer siz uygulanan bu domainlerden herhangi birisinin primary olmasını istiyorsanız kullanıcı özelliklerinden bunu manuel yapmalısınız.

exchange server default email adresini reply adresi olarak kullanır. ancak siz diğer hesabınıza izin verebilirsiniz. AD > User Properties > Exchange General > Delivery Options > Add ile diğer kullanıcı hesaplarını da ekleyebilirsiniz.

birde sisteminiz nedir ? exchange 2003 veya 2007 ?

kolay gelsin

Gönderildi : 18/04/2009 04:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Exchange 2003 Hocam

Domain userları oluşturdum mail boxlara mail gidiyor,default olarak belirttiğm adrestende mail atıyorlar.Diğer adresleri pop3 olarak kurdum.

Owada'da gönderirken hangi mailden yollamak istediğimizi seçmek gibi bir olay mümkün değil sanırım

Gönderildi : 27/04/2009 17:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

https://mailserver/exchange/[email protected]  adını vererek girebilirsiniz aslında. tabi kullanıcının ona erişim ile ilgili izinlere sahip olması gerekir.

owa 2007 ile bir başkasının mailboxını açabiliyoruz ancak 2003 te yok. 2003 te yukarıdaki dediğim gibi bakabilirsiniz. full erişim yetkiniz varsa tabi. 

kolay gelsin

Gönderildi : 28/04/2009 20:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhabalar

https://mailserver/exchange/[email protected]  adını vererek girebilirsiniz aslında. tabi kullanıcının ona erişim ile ilgili izinlere sahip olması gerekir.

owa 2007 ile bir başkasının mailboxını açabiliyoruz ancak 2003 te yok. 2003 te yukarıdaki dediğim gibi bakabilirsiniz. full erişim yetkiniz varsa tabi. 

kolay gelsin

Bu şekilde sayfa görüntülenmiyor. Nereye erişim vermem gerekiyor hocam?

Gönderildi : 30/04/2009 02:19

Paylaş: