Forum

Mail gönderim ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail gönderim problemi (Hotmail, gmail vb..)

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Windows 2003 Server SBS STN+Exchange 2003

POP3 Connector ile mail gönderim ve alım işlemini TRNET üzerinden alıyorum. Fakat bugün sabahtan beri gmail, hotmail gibi ve çok kullandığımız bazı şirket domainlerine mail gönderemiyorum.  

Lütfen yardımcı olur musunuz? 

Hotmail de gelen hata mesajı diğerlerinde smtp iletişim sorunu diyor. 

İletiniz, belirlenen alıcılardan bazılarına veya tümüne ulaşmadı.

Konu:          TEST

Tarih:         13.04.2009 12:24

Aşağıdaki alıcılara ulaşılamadı:

[email protected],13.04.2009 12:25

Alıcının e-posta sunucusuyla bir SMTP iletişim sorunu oluştu.  Lütfen sistem yöneticinize başvurun.

<EVRIM.EVRIMSIGORTA.COM #5.5.0 smtp;550 DY-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. We generally do not accept email from dynamic IP's as they are not typically used to deliver unauthenticated SMTP e-mail to an Internet mail server. http://www.spamhaus.org maintains lists of dynamic and residential IP addresses. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet Service Provider for help. Email/network admins, please visit http://postmaster.live.com for email delivery information and support>

Gönderildi : 13/04/2009 15:44

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

lütfen portalda arama yapın

Bu tür sorular defalarca soruldu ve defalarca cevaplandı

yine yazıyorum;

1. Spam listtesiniz. Buralardan kurtulmanız gerek; mxtoolbox.com adresinden kontrol edebilirsiniz.

2. PTR,SPF kayıtlarınızın var oldugunu kontrol edin

3. hotmail e mail atmak için [email protected] - [email protected] a dns kayıtlarının tam oldugunu ve spam göndermediğinize dair açıklayıcı bir mail atın.

Gönderildi : 13/04/2009 17:08

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Buğra Hocam teşekkür ederim bilgilendirme için;

http://www.spamhaus.org sitesinden block liste düşmüşüz. Kaldırınca şu anda problemimiz düzeldi. Mail gönderimi yapabiliyorum.

Merak ettiğim konu şu;

Yapı : Win srv. 2003 SBS Stn.
POP3 Connector olarak çalıştırıyoruz.
Ben maillerimi gönderdiğimde mailler ISP üzerinden geçip ISP IP adresi ile mi gidiyor yoksa direk benim IP adresim üzerinden mi mailler karşı tarafa ulaşıyor. 

Yani spamliste takılma durumlarında hizmeti aldığım firmayı mı bilgilendiricem yoksa kendi başımın çaresine mi bakmam lazım.

Teşekkürler

Gönderildi : 13/04/2009 18:26

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

spamlist e takılma durumunda tabi ki bu problemle ISP ilgilenmesi gerekir.

Gönderildi : 13/04/2009 22:58

(@ilkercelenoglu)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Merhaba biz spam list'te olmadığımız halde hotmail'e yeni mail yollayamıyoruz, fakat cevapladığımızda gidiyor. Bir fikriniz var mı nedir sorun sizce? 

Gönderildi : 09/12/2009 13:57

Paylaş: