Forum

Exchange server rep...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server reported error

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@umuturyan)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange 2003 server kullandığımız işletmemizde şöyle bir hata veriyor Client' ın outlook' u hataya göre calender' ında eski kayıtları  shift+delete ile silmeme rağmen error hatası vermeye devam ediyor ve yeni giriş yaptırmıyor acaba bunun çözümünü bilen varmı.

Verdiği hata raporu aşağıdadır.

Task "Microsoft Exchange Server" reported error (0*8004060C): 'The message store has reached its maximum size.To reduce the amount of data in this message store, slect some items that you no longer need, permanently (shift+delete) delete item

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 13/04/2009 12:58

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

ESM toplam posta kutusu büyüklüğü kontrol edebilirsiniz ?

Gönderildi : 13/04/2009 16:31

(@umuturyan)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

ESM de toplam posta kutusu boyutu 2.097.151 KB gözüküyor. Ben zaten kullanıcının mailbox limitini default' tan çıkarıp 2097151 KB a çıkarmıştım.Acaba kullanıcıya verebileceğim en yüksek boyut bumu yoksa daha fazlaya çıkarabilirmiyim.

Veya ne yapmalıyım.Biz Exchange server' ı mail alıp vermede değilde hosting üzerinden pop3 hesaplarımızdan gelen mailleri ve gidenleri tutmakta kullanıyoruz bide calendar için kullanıyoruz.

Geçici çözüm olarak outlook ta açtığım pst klasörüne mailleri taşıdım.Yinede fikirlerinize ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/04/2009 18:40

Paylaş: