Forum

Exchange Database b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Database boyut karmaşası ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@EnverKaranka)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Hergün alınan backup programımızda logları kontrol ederken baktığımda şuan exchange dbsinin yani yedeği alınan Information Store Full 'un boyutu 62GB gözükmekte. Buna paralel olarkata Exchange Document Level - Full ise 35GB.

Bu boyut devamlı artarken, exchange database içinde Mailbox'lara girip baktığımda, ve oradaki tüm mailboxların boyutlarını topladığımda ise net olarak çıkan boyut 40GB.

yani backupta 62GB, exchange içindeki mailbox folderda 40GB.. bu fark nedir? gerçek olan hangisidir,

korkuyorum çünkü 2003 standart kullanıyorum, sınıra geldim resmen.

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/02/2009 14:04

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Exchange Database'i sürekli büyüyen bir database'dir.kullanıcıları silseniz bile database'in boyutu küçülmez. küçülmesi için eseutil kullanarak offline defragment yapmanız gereklidir. bunu yapabilmeniz içinde database'in olduğu diskte database boyutunun %110'u kadar boş alan olmalıdır.

Daha fazla bilgi için; http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/25/exchange-zerinde-eseut_3101_l-kullan-m.aspx

Saygılar

Gönderildi : 25/02/2009 14:21

(@EnverKaranka)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Exchange Database'i sürekli büyüyen bir database'dir.kullanıcıları silseniz bile database'in boyutu küçülmez. küçülmesi için eseutil kullanarak offline defragment yapmanız gereklidir. bunu yapabilmeniz içinde database'in olduğu diskte database boyutunun %110'u kadar boş alan olmalıdır.

Daha fazla bilgi için; http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/25/exchange-zerinde-eseut_3101_l-kullan-m.aspx

Saygılar

Merhabalar,

onu geçenlerde yaptım, yaklaşık 1GB kadar bir ufalma oldu. Ancak benim sormak istedigim neden backup alirken oyle gozukuyor, ben windows explorer ile baktigimda dosya boyutu 42GB priv1.edb, priv1.stm de 22GB.. mail alirkende sanirim toplamini gosteriyor ve yaklasik 64GB gibi bisi.. stm dosyasi nedir? bu kadar buyuyen?

Gönderildi : 25/02/2009 17:08

Paylaş: