Forum

EXC 2003 SERVER UZE...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EXC 2003 SERVER UZERINDE KURAL OLUSTURMAK

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba exchange 2003 server uzerinde 30 kullanıcımız var ana adres [email protected]  ben bir disturubition list yarattım ve user ları bu grup ıcıne koydum info userının delivery option kısmından da info icin yarattıgım distribution list grubunu gosterdım buraya kadar her sey guzel

30 kullanıcı da [email protected] a gelen emailleri gorup isterlerse [email protected] uzerinden email atabılıyorlar

Benim derdim kullanıcıların kısısel email hesaplarına gelen emaillerin de dıger kullanıcılar tarafından gorulmesı bunu da soyle yapmak ıstedim fakat mesajların cıfter cıfter dusecegı aklıma geldı mesela her kullanıcı ıcın bir grup yaratıp o kullanıcıya gelen emaıllerı kımler gorecek ıse o kısılerı kendısı harıc gruba eklemek buda tamam ama   MESAJLAR BU SEFER DE CITF CIFT DIGER KULLANICILARA DUSECEK BUNU NASIL ENGELLEYEBILRIM  ANLATABILDIM ISE NE MUTLU BANA  

ahmete gelen mehmet gorecek ama ahmet info grubuna uyu oldugu ıcın infoya gelen bir mesaj mehmete de ıkı defa dusecek mehmet de info grubunda oldugu ıcın

TESEKKURLER

Gönderildi : 25/02/2009 02:13

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Kusura bakmayın ama istek sanki biraz yanlış gibi, bunu en güzel yapmanın yolu her kesin kendi isimsoyisim gibi bir mail adresi olması ve departman bazında gibi bir kaç tanede grup oluştırmak ve bu gruplara verilecek mail adresleri ortak anlaşılır isimlerden seçmek sonrasında kullanıcı kendi grubuna gelmeini istiyor ise gelecek olan mailin karşı tarafa kendi adresini değil grubun  adresini versin yani...

Anlamaktan çok anlatabildiysem ne mutlu bana 🙂

İyi geceler...

Gönderildi : 25/02/2009 02:22

(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

MERHABA ESER HOCAM AMA ANLAMADIM KURUSURA BAKMAYIN

SIMDI BENDE PEK ANLATAMADIM HERHALDE BENIM TEK DERDIM KULLNACILARIN KISESELINE GELEN EMAILLERI DIGER KULLANICILARINDA GORMESI BUNUDA YAPIYORUM GRUP OLUSTURARAK FAKAT MESAJLAR CIFT CIFT DUSUYOR INBOX LARA

AHMET MEHMET HASAN AYNI GRUPDA OLDUGU ICIN [email protected] a geleni de bu kullacılar gordugu ıcın ahmete gelenıde mehmet gorecek dıyelım info yagelen mehmete dusecek ahmete gelen info meajı da mehmete dusecek

BAYGINLIK GECIRDINIZ AMA :))))) 

TESEKKURLER

Gönderildi : 25/02/2009 02:38

Paylaş: